Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Çka është imuniteti dhe si realizohet ?

Çka është imuniteti dhe si realizohet ?
ü
Imuniteti është aftësia mbrojtëse e organizmit prej agjentëve sëmundjeshkaktues.


Mekanizmi i realizimit shkon përmes mbrojtjes imune jospecifike dhe specifike.
cka eshte imuntiteti, cfare eshte imuniteti, ceshte imuniteti,cka kuptojme me imunitet, cfare eshte imuniteti, ceshte imuniteti, imuniteti shqip, imunitet shqip, nocioni imunitet, qka quajme imunitet,  

Analiza, Referate, Vjersha dhe Poezi si dhe Thënie

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja