Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

NOWMEDICINE

Qarkullimi i gjakut

Qarkullimi i gjakut

Enët e gjakut formojn sistemin e mbyllur te qarkullimit te gjakut qe fillon dhe mbaron ne zemer.

Çdo enë e gjakut qe niset nga zemra quhet ARTERIE

Kurse çdo enë qe kthen gjakun ne zemer quhet VENË

Postime të ngjajshme - Kliko mbi titullin që ju intereson

Categories

Acidet yndyrore (1) Acne Rosacea (1) Acromegalia (1) Alergjia (3) Alkooli (1) Anamneza (11) Ananasi (1) Anatomia (137) Anatomia Patologjike-Patologjia (28) Andropauza (1) Anemia (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Antibiotiket (1) Arkiva (3) Arra (2) Artritit reumatoid (1) Asciti (1) Asfiksia (1) Aspirina (1) Ataku kardiak (1) Avokado (4) Bajamet (2) Bananet (4) Barnat (1) Bebet (1) Biokimi (39) Biokimia klinike (4) Biologji (15) Bizelja (2) Bollguri (1) Boronica (4) Boronicat (2) Brokoli (4) Bustina (1) Caput Medusae (1) Celuliti (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (2) Dafina (1) Dardha (1) Demenca (1) Dermatologjia (4) Dhembet (1) Dhimbja (1) Diabeti (4) Dieta (6) Difuzioni (2) Difuzioni i lehtesuar (1) Difuzioni i thjeshte (1) Difuzioni pasiv (1) Djersitja (1) Domatet (4) Dredheza (1) Dridhja e duarve (1) Duhani (11) Ebola (1) Egzocitoza (1) Ekzaminime (1) Elektrokardiograme (4) Embriologji (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (3) English Medical (68) Epidemiologji (15) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Eshterat (1) Ethet e buzeve (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Fasulja (2) Feferonat (1) Femrat (1) Fertiliteti (1) Fetusi (1) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fiku (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (58) Flateri atrial (1) Floket (4) Frika (1) Fryerja e barkut (1) Fytyra (2) Galeria Mjekesore (3) Gastroenterologjia (1) Geriatria (1) Gjaku (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (16) Gjiri (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (6) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Gripi (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hepatitet Virale (1) Hepatiti (1) Heroina (1) Herpes Zoster (1) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Higjena (7) Hiperkalemia (1) Hipertensioni (4) Hipertensioni portal (1) Hipokalemia (1) Histologjia (1) Histologjia-Preparatet (8) Hudhra (2) Humbja e peshes (7) Hydrocephalus (1) imazhe radiologjike (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (1) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Infarkti (2) Infeksioni urinar (1) Informatika Mjekësore (4) Jodi (1) Kafeja (7) Kakao (1) Kalciumi (1) Kaliumi (5) Kanceri (19) Kanceri i gjirit (5) Kandidiaza orale (1) Kanella (1) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (3) Karota (3) Karrigia (1) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Keshilla (14) Kirurgjia (2) Kivi (3) Klinika (3) Kockat (1) Kolesteroli (2) Kolli (1) Kopra (1) Kosi (3) Kripa (1) Kuize (11) Kujtesa (3) Kumbulla (1) Lajme (77) Lajthia (1) Lekura (1) Lemza (2) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Limoni (5) Lindja (1) Lodhja (1) Lodhja pranverore (1) Lukthi (1) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lythat (1) Majdanozi (2) Mamografia (1) Mandarina (1) Manovrat e Leopoldit (1) Maska (7) Menopauza (1) Midhjet (1) Migrena (1) Mikrobiologji (24) Mjalta (4) Mjedrat (1) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekimi (2) Mjekra (1) Mjekësi interne (20) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Molla (6) Morbus Basedow (1) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha gestative (1) Mushmolla (1) Mësime mjekësore (2) Natriumi (2) Ndihma e parë (2) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (3) Neonatologjia (4) Nervat e kokes (2) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (71) Nitroglicerina (1) Obeziteti (2) Obstetrika (11) Oftalmologjia (3) Omega 3 (6) Onkologjia (3) Organizmi (2) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Osmoza (1) Otorinolaringologjia (6) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Pamje klinike (14) Panxhari (1) Papaja (1) Parazitologji (5) Patologjia (1) Pediatria (136) Peshku (2) Pijet (2) Piperi i zi (1) Plakja (1) Pneumonia (2) Portokalli (1) Presioni i gjakut (4) Propedeutika (1) Prostata (2) Psoriasis (1) Punime shkencore (6) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Përballja me kancerin (4) Qelizat kancerogjene (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (3) Qershia (1) Qumeshti (1) Radiologjia (15) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Receta (4) retesira izotonike (1) Reumatologjia (2) Rrushi (2) Salmoni (1) Sauna (1) Seksi (3) Selino (1) Semundjet infektive (101) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (488) Shenjat Meningjeale (1) Sheqeri (2) Shtatzania (7) Sindroma Raynaud (1) Sistemi respirator (1) Soda e bukes (1) Sperma (1) Spermatozoidet (1) Spinaqi (1) Sporti (1) Stomatologjia (1) Stresi (2) Substancat narkotike (1) Sulmi ne tru (1) Susami (1) Syri (2) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (1) Telefoni (1) Temperatura (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (1) Teste (14) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Thenie mjekesore (1) Thinjat (1) Trangujt (2) Transporti aktiv (2) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Trupi (1) Truri (5) Tuberkulozi (2) Tërshëra (1) Uji (6) Uria (1) Urina (1) Ushqimi (17) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Uthulla (1) Vaji i ullirit (2) Vaksinat (2) Vdekja (3) Venat varikoze (1) Vetmia (2) Vezet (4) Video (5) Video shkencore (15) Virusi HIV (1) Vitamina C (4) Vitamina D (3) Vitamina K (1) Vitaminat (8) Yndyrat (1) Zbulime (3) Zemra (4) Çaji i gjelbërt (1) Çokollata e zezë (1)