Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Categories

Shendeti (274) Anatomia (137) Pediatria (136) Semundjet infektive (100) Neurologji me Neuropsikiatri (70) English Medical (68) Fiziologjia e njeriut (57) Neurologji (48) Terminology (43) Biokimi (39) Imunologjia (39) Anatomia Patologjike-Patologjia (28) Mikrobiologji (24) Lajme (23) Mjekësi interne (21) Gjenetika Humane (17) Biologji (15) Radiologjia (15) Video shkencore (15) Gjinekologjia (14) Epidemiologji (13) Farmakologjia Klinike (13) Pytje dhe Pergjigje (12) Teste (12) Anamneza (11) Farmakologjia (11) Kuize (11) Duhani (8) Fiziologji Patologjike (8) Histologjia-Preparatet (8) ushtrime mjekesi interne (8) Higjena (7) Mjekesi interne (7) Obstetrika (7) Terminlogji Mjekesore (7) Kanceri (6) Otorinolaringologjia (6) Punime shkencore (6) Parazitologji (5) Video (5) Biokimia klinike (4) Informatika Mjekësore (4) Përballja me kancerin (4) Raste Klinike (4) Ushtrime nga neurologjia (4) Vitaminat (4) Arkiva (3) Dermatologjia (3) Endokrinologjia (3) Galeria Mjekesore (3) Kanceri i gjirit (3) Kardiologjia (3) Klinika (3) Nefrologjia (3) Hematologjia (2) Kirurgjia (2) Mjekimi (2) Mjekësi sociale (2) Mësime mjekësore (2) Ndihma e parë (2) Nervat e kokes (2) Oftalmologjia (2) Onkologjia (2) Pneumonia (2) Qendra per avancimin e studimeve (2) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Embriologji (1) Gastroenterologjia (1) Hepatitet Virale (1) Hepatiti (1) Histologjia (1) Mjekesi Familjare (1) Mjekësia Urgjente (1) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Patologjia (1) Propedeutika (1) Qendra për avancimin e studimeve (1) Raste Klinike të ndryshme (1) Reumatologjia (1) Shenjat Meningjeale (1) Stomatologjia (1) Thenie mjekesore (1) Traumatologjia (1) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) imazhe radiologjike (1)
Vizitorë të respektuar bëni like faqen tonë në facebook

Roli i elektroliteve në organizëm Roli i elektroliteve në organizëm është i shumëfishtë.

Rregullimin e presionit osmotik, shpërndarjen e ujit në hapësirat e ndryshme fluide, mbajtjen pH, rregullimin e funksionit të zemrës dhe muskujve, pjesëmarrja në reaksionet e oksido-reduktimit dhe pjesëmarrja si kofaktor enzimatik në reaksionet katalitike.

Kontakto

Name

Email *

Message *