Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Ka miliona në bankë, fansa në mbarë botën, por nuk ka vetëm atë që dëshiron!” plus 5 more femra.net

loading...

“Ka miliona në bankë, fansa në mbarë botën, por nuk ka vetëm atë që dëshiron!” plus 5 more femra.net


Ka miliona në bankë, fansa në mbarë botën, por nuk ka vetëm atë që dëshiron!

Posted: 18 Oct 2016 02:03 AM PDT

morgan-freeman-vite-lumturi-pune-jete

Ka miliona në bankë, fansa në mbarë botën, por nuk ka vetëm atë që dëshiron: Fati i hidhur i aktorit të famshëm!

Kam jetuar jetën time në mënyrë të gabuar dhe nuk dua që kjo të ndodhë me ju, thotë aktori

"Sa më shumë dhe nuk mjaftonte kurrë. Kam 78 vjet dhe besoj se nuk më ka mbetur edhe shumë kohë. Kam miliona dollarë në bankë, por nuk mund të blej shëndetin që të shpëtoj jetën time. Kam familje dhe miliona fansa në mbarë botën, por tani jam plotësisht i vetmuar. Kam jetuar jetën time në mënyrë të gabuar dhe nuk dua që kjo të ndodhë me ju", fillon tregimin aktori i famshëm Morgan Freeman.

“Më dëgjoni dhe bëni diçka nëse dëshironi të ndryshoni të ardhmen tuaj. Do të dëshiroja që dikush të më tregonte atë që unë do të tregoj kur isha i ri.

Paraja vetvetiu nuk është e keqe. Është vetëm letër me vlerë të caktuar që na mundëson të kemi gjërat tjera që kemi për zemër. Nëse paraja nuk është e keqe, çfarë është? E keqja është pasioni pa ndjenja, obsesiv dhe moral drejtë asaj që të duam sa më shumë.

E keqja është ndjekja obsesive-kompulsive e qypit plotë me ari në fund të një ylberi që nuk ekziston. E keqja është kur ne kemi një etiketë në zemër dhe shpirt të cilën e ndryshojmë për sukses financiar me çdo çmim. E keqja është kur përpiqemi të blejmë lumturinë pa pushim, duke mos qenë të vetëdijshëm se kjo është vetëm një iluzion i cili do të zhduket një ditë.

Paramendoni se keni çdo gjë, dhe pastaj i humbni të tëra. Paramendoni se jeni trokë. Nuk keni asnjë lek. Zgjidhja e vetme për ju është të bëni sa më shumë para. Nuk ka asgjë që krijon një lumturi të rreme. Kush jeni ju tani?

Ku janë tani të gjithë ata njerëz që i keni menduar si miq, derisa kishit të holla?

Ata që nuk kanë qenë me ju për shkak të parave me siguri tashmë kohë të gjatë kanë ikur duke menduar se jeni 'një kreten egocentrik'.

Pse?

Sepse gara juaj e pafund për 'para' ju ka verbuar dhe fshirë nga rruga e drejtë në jetë. A ju trishton ky fakt? Po ju them këtë, sepse dua të ju ndihmojë që të ndryshoni.

Unë nuk po them se nuk duhet të jeni financiarisht të suksesshëm. Vetëm po them se ka qëllim më të madh në jetë përveç nxitimit për sukses financiar.

Mund të ndryshoni që sot nëse e ripërcaktoni versionin tuaj të suksesit. Mund t'i transformoni marrëdhëniet tuaja të dëmtuara dhe rindërtoni të reja. Mund ta falni veten dhe ata që ju kanë lënduar. Mund të bëheni një lider i cili do t'i ndihmojë të tjerët.

Mund t'i balanconi prioritetet tuaja në jetë. Mund ta sanoni martesën tuaj dhe të krijoni një dashuri edhe më të fortë se sa keni menduar se është e mundur. Mund të bëheni prindi më i mirë në botë, por mos pritni kur të arrini në moshën time. Gjithmonë mund të fitoni më shumë para, por kurrë nuk do të mundeni ta ktheni kohën.

Të gjithë do të vdesim një ditë. Për çfarë dëshironi të ju mbajnë mend? Çfarë mund të bëni që ta bëni botën një vend më të mirë? Cili është qëllimi juaj i vërtetë?

Të gjithë vdesim, por pak prej nesh vërtetë jetojnë. Mund të dilni nga hija në dritë. Jeni të destinuar për gjëra të mëdha. Jeni të bërë për më shumë se kaq që të punoni për të jetuar.

Ju jeni qenie e cila duhet ta frymëzojë botën dhe t'i ndihmuar të gjithë. Le ta bëjmë më në fund gjënë e duhur.

Hyni në një botë plot dashuri të vërtetë dhe në fund do të kuptoni se dashuria është pikërisht ajo që keni dëshiruar gjatë tërë jetës suaj.

Vetëm dashuri, sa më shumë e më shumë dashuri. Kurrë mos u dorëzoni, pa marrë parasysh sfidat që ju ndodhin në jetë. Bota ju nevojitet sot më shumë se kurrë.

Vetëm me dashuri, dhembshuri, falje dhe besim në njerëzimin mund të mposhtim të keqen përgjithmonë ", përfundoi aktori./ferma.net/

 

Der Beitrag Ka miliona në bankë, fansa në mbarë botën, por nuk ka vetëm atë që dëshiron! erschien zuerst auf femra.net.

12 punët më të çuditshme që VIP-at kanë punuar para se të bëheshin të famshëm

Posted: 18 Oct 2016 01:29 AM PDT

aktor-famshem-vip-punuar-pune

Personat e famshëm mund t'i shohim tani të veshur me veshje të stilit të lartë, me marka të shtrenjta dhe kreatorë të dalluar, por shpesh herë harrojmë se jo gjithmonë kanë qenë kështu. Më poshtë po ju paraqesim punët më të çuditshme që të Vipat kanë pasur para se të bëhen të famshëm:

1. Joe Manganiello – punëtor ndërtimi

Nuk mund ta imagjinojmë krejtsisht Joe me një kapelë të rëndë, po ju? Ky ka punuar me lopatë për përgatitjen e zhavorrit dhe rërës në një kompani ndërtimi. Nuk është çudi pse ai është formuar kaq mirë me muskuj pas një pune kaq të rëndë.

joe-manganiello

2. Whoopi Goldeberg – zbukuruese e morgjeve

Kjo është një çmenduri. Whoopi Goldberg ka zbukuruar personat e vdekur pas balsamimit dhe para varrimit. Ajo ka realizuar grimin për to. Është një grua me të vërtetë e guximshme.

whoopi-goldeberg

3. Gerard Butler – avokat

E pra, edhe i mençur edhe i bukur. Butler ka shkuar në shkollë për t'u trajnuar si avokat sepse dëshironte ta bënte familjen krenarë për të. Ai ka pohuar se është shumë joshëse të kesh një karrierë të suksesshme edhe në aktrim por edhe në ndonjë profesion tjetër.

_gerard-butler

4. Brad Pitt – vallëtar me kostum në formë pule

Ka disa gjëra që do kishit dashur të keni ndonjë fotografi, dhe kjo është një prej tyre. Brad Pitt është mbajtur për jetesë duke punuar si një valltar në një restorant në Los Angeles, i veshur me kostum në formë të pulës, ka shpërndarë fletushka dhe ka vallëzuar për t'i argëtuar klientët.

brad-pitt

5. Chris Pratt – një shitës kuponal

Chris Pratt ka qenë i pastrehë dhe ka bërë shitjen e kuponave për të jetuar. Ai gjithashtu ka pranuar se ka pirë marihuanë përderisa jetonte në një furgon si vendbanim për të mbijetuar.

chris-pratt

6. Rachel McAdams – punonjëse në McDonalds

Nuk mund ta besoni se Rachel ka punuar 5 ditë në javë në MacDonalds. Ajo nuk ishte ndonjë punëtore e dalluar por kishte një mani të pastrimit të duarve gjatë gjithë kohës. E pra, sa i përket higjienës, nuk mund ta argumentojmë këtë fakt.

rachel-mcadams

7. Patrick Dempsey – manipulator rolesh

Patrick Dempsey është njohur si manipulues i çmendur, i cili ka konkuruar në gara të ndryshme për rolin e mashtruesit dhe ka dalur me vendin e dytë, duke u shquar si manipuluesi me teknikat më të mira të të gjitha kohërave.

patrick-dempsey

8. Matt Le Blanc – një marangoz

Kjo mund të ketë një kuptim sepse gjithmonë kemi menduar se Matt Le Blanc do të ishte i mirë me duart e tij. Gjyshi i aktorit ka qenë një marangoz dhe para se ta zbulojë botën e televizionit, aktori në fjalë ka planifikuar të merrej me zdrukthëtari.

matt-le-blanc

9. Madonna – një punonjëse e petullave

Është shumë e çuditshme të besosh se Madonna njëherë e një kohë ka qenë një njeri i thjeshtë sikur ne, e cila është dashur të punojë në një fastfood për të paguar qiranë e saj. Por nuk i zgjati shumë sepse e pushuan nga puna pasi i kishte hedhur marmeladë një klienti. Madonna tipike!

Madonna

10. Angelina Jolie – drejtore funeralesh

E pra, kjo është një histori e trishtuar në të vërtetë, sepse Angelina ka dashur të bëhej një drejtore funeralesh për të vetmen arsye sepse nuk ishte e kënaqur me mënyrën se si u zhvillua funerali i gjyshit të saj dhe ajo dëshironte me çdo kusht të bënte diçka më të mirë.

angelina-jolie-seks-gjak-drog

11. Kanye West – punëtor në një dyqan veshjeje

A mund ta imagjinoni Kanye West të punësuar nga dikush tjetër përveç vetes së tij? E pra shumë e pabesueshme, por me sa duket dikur ai ka qenë i punësuar si punëtor në një dyqan veshjeje.

kanye-wes

12. Channing Tatum – një striptist

Në rregull, ndoshta të gjithë e kemi ditur këtë. Në një periudhë kohore, Channing ka fituar jetesën e tij duke ushtruar rolin e një striptisti, duke u zhveshur dhe rrotulluar nëpër skenë./femra.net/

channing-tatum-1

 

Der Beitrag 12 punët më të çuditshme që VIP-at kanë punuar para se të bëheshin të famshëm erschien zuerst auf femra.net.

Bëhuni dentisti juaj personal! Ja si mund ta hiqni formimin e gurit në dhëmbë

Posted: 18 Oct 2016 12:23 AM PDT

pastroni-dhembet-dentisti-personal

Nëse ju e keni këtë lloj problemi, larja e dhëmbëve nuk është një zgjidhje e dobishme. Kur bëhet fjalë për heqjen e gurit në dhëmbë, që nënkupton grumbullimin e mineraleve dhe depozitimit të copave të ngurta, mund të rezultojë deri në gjendjene quajtur periodontitis deh mënyra më e mirë është duke shkuar në kontroll tek dentisti. Por, sigurisht ka një alternativë që mund ta bëni edhe në kushte shtëpie.

Ju nevoitet:

 • Brushë të dhëmbëve
 • Filxhan
 • Pajisje dentare
 • Peroksid hidrogjeni
 • Sode bikarbone (që është përbërësi më i përdorur për largimin e pllakës dentare)
 • Kripë
 • Antiseptik për larjen e gojes

Së pari, përzieni një lugë gjelle sode bikarbone me ½ lugë gjelle kripë në gotë. Për ta tretur masën përdorni brushën e dhëmbëve duke e njomur në ujë. Filloni të lani dhëmbët duke bërë lëvizje rrethore dhe pështyni pjesën që mbetet. Për rreth 5 minuta bëjeni të njejtën lëvizje.

Së dyti, përzieni masën me ujë të ngrohtë dhe një filxhan peroksid hidrogjeni dhe lani dhëmbët me të. Kjo duhet të përzihet derisa të përfundojë e tërë përzierja si dhe në fund shpëlajeni gojën me ujë të ftohtë.

Së treti, do të ju duhet pajisje dentare që të bëni një pastrim pak më të thellë të dhëmbëve për ndonjë mbetje të gurit. Por, mos harroni të jeni të kujdesshëm, sepse mund të dëmtoni mishërat e dhëmbëve.

Së fundi, shpëlajeni gojën përsëri me antiseptik për shpëlarje të gojës. Procesi duhet të përsëritet pas çdo dy ditëve deri sa të arrini rezultat të mahnitshëm.

Për të ruajtur buzëqeshjen që gjithkush do ta dëshironte, ndiqni këto këshilla:

Perime dhe fruta: çfarë i bën dhëmbët të bardhë? Vitamina C. Kjo vitaminë mund të gjendet në të gjitha llojet e frutave dhe perimeve duke përfshirë dredhëzat dhe domatet.

Për zbutjen e gurit pastroni dhëmbët me frutat që i konssumoni dhe shpëlajeni më vonë gojën me sode bikarbone dhe ujë.

Produktet e qumështit – neutralizuesi më i fortë i të gjitha produkteve të qumështit është djathi. Ky neutralizon aciditetin që shkakton gurin dhe para ngrënies së ndonjë ushqimi, merrni pak sasi të djathit çedar apo zvicërran dhe përtypeni nëpër gojë.

Disa rekomandime si të respektoni higjienën e gojës:

 • Gjithmonë lani dhëmbët para gjumit e më pas mund ti pastroni më ndonjë lëvore portokalli, por mos e shpëlani gojën më pas sepse mund të formoni bakterie.
 • Kontrolloni hapësirën mes dhëmbëve dhe mishrave.
 • Pastruesi më i mirë i zgavrës së gojës është pështyma dhe erëza të ndryshme mund të rrisin vlerën e tij./ferma.net/

 

 

Der Beitrag Bëhuni dentisti juaj personal! Ja si mund ta hiqni formimin e gurit në dhëmbë erschien zuerst auf femra.net.

Supa kremoze për fëmijë

Posted: 18 Oct 2016 12:11 AM PDT

supe-kremoze-femije-shendet

Vjeshta sapo ka arritur, shkolla ka filluar tashmë, të gjithë pak a shumë jemi kthyer në rutinë, sigurisht pyesni veten, çka do të përgatitni sot për drekë apo darkë familjarëve tuaj më të dashur, megjithatë, e dini se idea për një vakt të ri, drekë apo darkë nuk është aspak e lehtë. Lufta për zbulimin e ideve mund të jetë rraskapitëse. Ja disa zgjidhje të thjesha.

1. Supë me patate

Përbërësit:

 • dy patate të mëdha;
 • 1 karrotë;
 • 1 katrorë Gauda;
 • 1 lugë ajkë për gatim apo ajkë kosi;
 • 1 lugë e vogël fara luledielli

Përgatitja: Patatet dhe karrotën vendosni në ujë pak të kripur dhe zieni për rreth 15 minuta. Kur patatet dhe karrota janë zier, leni 1 dl ujë të vluar, shtypni me një përzierëse dhe shtoni djathin Gouda (kripë nuk shtohet për shkak të djathit), një lugë gjelle ajkë për gatim. E leni edhe ca minuta mbi zjarr, dhe pastaj e servoni në pjatë dhe supë gjithashtu shtoni pak karrotë të gërryer në rende dhe spërkateni me fara luledielli për pamje më të mirë dhe shije të shëndetshme.

2. Supë me karrota dhe mjaltë

Përbërësit:

 • 3 karrota të mëdha;
 • 2 presh të vegjël;
 • disa copë lulelakër;
 • 2 lugë mjaltë;
 • 2 lugë të vogla gjalpë;
 • gjysmë litri 'bujon' perimesh;
 • 1 gjethe dafine;
 • 1 lugë kos;
 • pak kripë;
 • bukë e thekur.

Përgatitja: Në një tenxhere të vogël të nxehtë shtoni gjalpë, presh të imtësuar dhe lulelakër dhe fërgoni në temperaturë të ulët për disa minuta deri sa të zbuten. Shtoni karrotat, mjaltin, fletë dafine dhe zieni edhe për dy minuta. Shtoni bujonin e perimeve dhe zieni akoma për rreth dhjetë minuta. Kur të gjitha zbuten shtypni me përzierëse (largoni gjethen e dafines), shtoni një lugë gjelle kos dhe shërbeni me bukë të thekur.

3. Supë perimesh me copa mish viçi

Përbërësit:

 • 1 lugë e vogël gjalpë;
 • gjysmë qepe;
 • 1 gotë bizele;
 • 1 gotë karrota;
 • 1 gotë misër;
 • pak kripë;
 • 200 gr copa të prera imtë mish viçi.

Përgatitja: Në një tenxhere të vogël ngrohni gjalpin, shtoni qepën dhe kur marrin ngjyrë të artë të verdhë shtoni copat e prera të mishit të viçit, bizelet, karrotat dhe misrin dhe të gjitha i fërgoni pak. Shtoni gjysmë litri ujë të vluar dhe zieni edhe për 20 minuta (në varësi të cilësisë së mishit).

4. Supë me kos dhe fletë spinaqi

Përbërësit:

 • 1 lugë vaj kokosi;
 • 1 thelb hudhër (e imtësuar);
 • 1 karrotë;
 • 150 gr  fletë spinaq të freskët;
 • gjysmë patate të ëmbël;
 • 1 lugë kos;
 • pak kripë.

Përgatitja: Në tenxhere të vogël shtoni vaj kokosi, pastaj në tenxheren e nxehtë shtoni hudhrën e imtësuar, pas një minute, dy karrota të prera imët, gjethet e spinaqit, patatet, pak kripë, shtoni gjysmë litri ujë të nxehtë dhe zieni për 20 minuta. Pastaj përshkoni me përzierëse dhe shtoni një lugë gjelle kos.

5. Supë me domate

Përbërësit:

 • 1 lugë gjalpë;
 • gjysmë qepë të kuqe;
 • 1 karrotë e vogël;
 • gjysmë litri pure domatesh
 • pak kripë,
 • 2 lugë djathë 'mascarpone'.

Përgatitja: Në një tenxhere të vogël të nxehtë shtoni gjalpë, gjysmë qepë të copëtuar, një karotë, fërgoni pak, pastaj futni domatet dhe gjysmë litri ujë të ngrohtë, lëreni të ziej për 10 minuta, deri sa karrota të zbutet (ata që bëjnë supë nga domate të freskëta, pas 15 minutash le t'i heqin lëkurën) dhe të gjitha futni në blender, shtoni pak kripë dhe sheqer për të humbur shijen e thartë të domateve dhe shtoni mascarpone.

6. Supë me brokoli

Përbërësit:

 • një katrorë gjalpë;
 • gjysmë qepë e kuqe;
 • 1 karrotë;
 • gjysmë brokoli;
 • copa lulelakër;
 • gjysmë patate të ëmbël;
 • lugë thekon tërshëre;
 • copa djathi gauda apo cheddar;
 • pak kripë, piper;
 • 1 lugë ajkë për gatim.

Përgatitja: Në një tenxhere të madhësisë mesatare ngrohni gjalpë, qepë, karrotë, brokoli, copa lulelakër, patate, thekon tërshëre, pak kripë dhe piper, trumzë dhe pas gjysmë ore gatimi në temperaturë të ulët, të gjitha përzieni mirë me përzierëse dhe shtoni një copë gouda apo çedër dhe ajkën. Të gjitha këto zieni edhe për disa minuta në temperaturë të ulët, hudheni në pjatë dhe shërbejeni menjëherë.

7. Supë me pulë dhe kungull të njomë

Përbërësit:

 • 1 lugë vaj kokosi;
 • gjysmë qepe e kuqe;
 • 2 kunguj të njomë;
 • 1 fileto pule (i prerë në katrorë);
 • 1 karrotë;
 • gjysmë gote bizele;
 • gjysmë gote misër;
 • gjysmë luge mascarpone;
 • pak kripë;
 • 1 lugë mjaltë;
 • piper;
 • 1 lugë e vogël kokos të bluar;
 • 1 lugë e vogël susam.

Përgatitja: Në një tenxhere të nxehtë shtoni vajin e kokosit, qepën e copëtuar, 2 kunguj të njomë të prerë në copa të vogla, 1 karrotë, bizele, misër dhe fileton e pulës të prerë në katrorë. Të gjithë këto përbërës i fërgoni dhe ngadalë i shtoni gjysmë litri ujë të nxehtë. Pas afro 20-minutash shtoni kokosin e bluar, mascarpone, pak kripë, mjaltë dhe piper. Të gjitha përzieni mirë me përzierëse dhe për shije më të mirë në pjatën e servuar shtoni një lugë të vogël kos të ftohtë.

8. Supë gazmore 'veggie' me pasta (makarona) të çuditshëm

Përbërësit:

 • 1 lugë e vogël vaj avokado
 • gjysmë qepë e kuqe;
 • 1 patate;
 • 1 gotë bizele;
 • 1 kohlrabi (keleraba);
 • 1 pras;
 • pak kripë dhe majdanoz;
 • 5 gram pasta (ndonjë forme të pazakontë – alienë, përbindësha, shkronja)

Përgatitja: Në një tenxhere të nxehtë shtoni vaj avokado, qepë, karrota dhe patate të prera në katrorë, bizele, kohlrabi (keleraba) dhe presh të copëtuar. Të gjitha i fërgoni për 5 minuta dhe i shtoni ngadalë gjysmë litri ujë të nxehtë, pak kripë apo sipas nevojës si dhe majdanoz të freskët. Zieni për rreth 15 minuta dhe shtoni ndonjë pastë të pazakontë dhe vazhdoni t'i zieni edhe 5-6 minuta dhe 'supa gazmore' është e gatshme ta gëzojë vogëlushin tuaj./femra.net/

 

Der Beitrag Supa kremoze për fëmijë erschien zuerst auf femra.net.

Një yll shqiptar do të moderojë European Music Awards 2016

Posted: 17 Oct 2016 08:17 AM PDT

ema-2016-bebe-rexha-moderoj

Kurse vetë organizatorët kanë deklaruar se me moderimin e kësaj ngjarje nga këngëtarja shqiptare do të jetë një natë e egër, shkruan KultPlus.

Këngëtarja shqiptare Bebe Rexha do të jetë nikoqire e edicionit të sivjetmë European Music Awards 2016 që do të mbahet në Rotterdam.
\
Për rolin e ri të moderators ka konfirmuar edhe vetë këngëtarja Bebe Rexha, e cila nëpërmjet rrjeteve sociale ka bërë të ditur se do të jetë udhëheqëse e këtij eventi të madh muzikor, shkruan KultPlus.
Kurse vetë organizatorët kanë deklaruar se me moderimin e kësaj ngjarje nga Bebe Rexha do të jetë një natë e egër.

 

Burim: KultPlus.com

Der Beitrag Një yll shqiptar do të moderojë European Music Awards 2016 erschien zuerst auf femra.net.

Beyonce mahnit fansat teksa këndon e gjakosur pas incidentit në skenë

Posted: 17 Oct 2016 08:07 AM PDT

beyonce-koncert-gjakosej-vath

Beyonce ka dëshmuar edhe një herë se është profesioniste e vërtetë në momentin kur ajo vazhdon të përformoj në skenë pavarësisht se veshi i gjakosej. 35 vjeçarja ishte duke performuar në koncertin e burrit të saj Jaz Z, në New York, të shtunen mbrëma.

Besohet se gjatë kohës kur ajo po lëvizte me vrull gërshetën e saj të gjatë, vathi i majt ishte kapur në bishtalec dhe këtu filloi ‘e keqja’. Por pavarsisht kësaj, ajo vazhdoi të performonte, si të mos kishte ndodhur asgjë!

beyonce-2 beyonce-1

Kjo nuk ishte hera e parë që Beyonce kalonte në të tilla situata. Shikoni videot më poshtë të dy rasteve të tjera:

 

 

Der Beitrag Beyonce mahnit fansat teksa këndon e gjakosur pas incidentit në skenë erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit