Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Kush janë 15 femrat më të pasura të Tiranës, sipas jetës virtuale” plus 6 more femra.net

loading...

“Kush janë 15 femrat më të pasura të Tiranës, sipas jetës virtuale” plus 6 more femra.net


Kush janë 15 femrat më të pasura të Tiranës, sipas jetës virtuale

Posted: 26 Oct 2016 06:01 AM PDT

femra-pasura-shqiptare-instagram-veshje

Të famshme apo jo, të njohura mediatikisht apo të lëna në hije, këto janë 15 femrat që bëjnë një jetë super luksoze mes Tiranës dhe shteteve të tjera të Europës e të botës.
Janë të gjitha shqiptare, me pasuri të mëdha e me të ardhura kolosale.

"InTv" ka bërë një klasifikim të detajuar të tyre, duke renditur pjesë nga pasuritë që këto femra kanë në zotërim.
1. Lori Hoxha, Sara Hoxha: Dy motrat simpatike të cilat lakmohen nga të gjithë për stilin në të veshur dhe jetën që bëjnë, janë edhe shumë të zonjat në mbarëvajtjen e bizneseve që babai i ndjerë i ka lënë trashëgimi. Lori Hoxha ka provuar se ka mundur të vazhdojë rrugën e babait të saj me shumë rigorozitet. Tashmë ajo nuk njihet thjesht si vajza e Dritan Hoxhës, por si një Fashion Icon dhe producente në rritje. Familja Hoxha ka burim të ardhurash nga Top Media, Digitalb dhe Lori Caffe.

sara-lori-hoxha

2. Adela Sollaku: Vajza e ish kryeprokurorit Theodhori Sollaku, është një tjetër figurë interesante. E kuruar në detaj dhe gjithnjë në super formë fizike. Gjithashtu e njohur edhe si e dashura e zemrës e reperit Ledri Vula.

ledri-adele-sollaku
3. Kristina Neranxi: Një tjetër bjonde simpatike, gjithnjë e krahasuar me Paris Hilton për nga ngjashmëria fizike. Kristina është menaxherja e firmës së babait të saj dhe ka Bar Divina në bllok të cilën e punon me produktet e saj.

kristina-femer-pasur-instagram
4. Sindi Xhillari: Sindi është vajza e pronarit të Folie Terrace Alban Xhillarit dhe gjithashtu edhe të Millenium Group. Bukuroshja është 21 vjeç.

femra-pasura
5. Adela Masha, Freda Doçi: Adela dhe Freda janë dy bjonde të cilat shpesh krahasohen me Wilson Sisters tek filmi White Chicks por janë shoqe të ngushta. Gjithnjë të kuruara, sexy dhe gati për party të fuqishme. Familja e Adelës ka shkollën Wilson ku Adela është edhe presidente. Prindërit e Fredës kanë kompani ndërtimi dhe kompleksin Lura në Lalz.

femra-pasura-instagram-1freda-doci-femra-pasur

6. Jonida Maliqi: Këngëtarja e njohur ka rënë në sy për stilin dhe pamjen e jashtme që në moshë shumë të re. Jonida zotëron Unique Shop me këpucë dhe veshje të cilat kanë çmime pak të kripura duke qenë se janë ekskluzivitete të Kenzo dhe firma të tjera prestigjoze, por duket se mjaftojnë për ta bërë bukuroshen të ketë një jetë mjaft vanitoze.
jonida-maliqi
7. Elena dhe Erisa Male: Vajzat e biznesmenit Behar Male i cili zotëron Nobis dhe Plaza Hotel. Të dyja bukuroshet janë menaxhere tek bizneset e familjes.
8. Era Xhabafti: Vajza simpatike e familjes Xhabafti njihet për hijeshinë që ka kur shfaqet në jetën e Tiranës. Era nuk është vetëm e bukur por edhe shumë e zënë me punë. Ajo ka Mini Invest, kompani që merret me Parmalat, Danone, Aktivia etj, menaxhon Liu Jo dhe gjithashtu punon si pedagoge e jashtme në Universitetin e Tiranës, Fakultetin e Ekonomisë.
era-femra-pasura
9. Ersi Ngjela: Një personazh kontrovers, gjithnjë e zhurmshme dhe me stil të veçantë. Vajza e biznesmenes Shefikat Ngjela, Ersi, njihet për veshjet dhe lifestyle-in e saj të shtrenjtë. Të gjitha këto, bukuroshja i ka si pasojë e bizneseve familjare që përfshijnë Insig, Birra Tirana, Uji Selita etj.
10.  Manjola Sulaj: Bashkëshortja e pronarit të Taiwan e cila menaxhon edhe pishinat e Aquadrom.
pasuri-femra-dukje-instagaram
11.  Ornela Muçaj: Arkitekte, punon me bashkëshortin i cili gjithashtu është arkitekt. Ata kanë një studio të suksesshme e cila duhet të sjellë goxha fitime nëse i hedhim një sy garderobës së Ornelës.
gt34
12.  Krista Merkoçi: Fashion Blogger, dhe princesha e mamit. Familja e Kristës ka një farmaci dhe ekskluzivitetin e firmës "Korf" dhe "Dermastir".
dukje-blog-femer-pasura
13. Armina Mevlani: U bë e njohur për publikun si Miss Albania por që në moshë shumë të vogël njihej nga shumica e njerëzve si vajza e vetme e Arben Mevlanit dhe Moza Mevlanit, dy personazhe me shumë influencë në botën e medias dhe spektaklit. Bukuroshja shquhej që adoleshente për rrobat e shtrenjta dhe stilin e veçantë Punk Rock. Më pas Armina kthehet në një Business Woman dhe hap dyqanin e saj më veshje Delirium ku merr brande eksluzive si Diane Von Furstenberg, Michael Kors, Giuseppe Zanotti etj.
armina-mevlani
14. Bora Kokëdhima: Rebelja e familjes Kokëdhima, Bora, shquhet për personalitetin e saj eksploziv dhe ndër të tjera edhe për brandin Savage të cilin ja ka dalë ta prezantojë me shumë sukses në treg. Bjondia simpatike është vajza e deputetit Koço Kokëdhima i cili zotëron edhe shumë biznese.
kokedhima-vjaze-femra-pasura

Der Beitrag Kush janë 15 femrat më të pasura të Tiranës, sipas jetës virtuale erschien zuerst auf femra.net.

“Your Winter Hug”, në koleksionin e disenjatores Vjollca Llapashtica

Posted: 26 Oct 2016 02:39 AM PDT

vjollca-llapashtica-mode-trend-koleksion

"Kam menduar që me këtë koleksion ta "përqafojë" femrën duke i dhënë asaj përveç dizajne të llojllojshme e që janë në trendet kryesore të këtij sezoni, edhe elegancë, komoditet ekstravagancë dhe pozivitet", ka thënë Vjollca Llapashtica për KultPlus.

Jeta Zymberi

Dimri kërkon një veshje të veçantë dhe padyshim të ngrohtë. Janë palltot ato për të cilat vajzat janë më të interesuara gjatë këtij sezoni, e aq më shumë përzgjedhja e tyre është shumë e rëndësishme. Për ta lehtësuar këtë problem, disenjatorja Vjollca Llapashtica ka sjellë dizajne shumë të veçanta dhe tejet elegante për Koleksionin Dimëror 2016\17, shkruan KultPlus.

Në krijimet e saj të reja, Vjollca ka sjellë pallto me ngjyra kryesisht të lehta por ajo që i bënë të veçanta është pjesa e brendshme e palltos e kombinuar në mënyrë përfekte me fustane dimërore.

Por, këtij koleksioni nuk i mungojnë edhe dizajnet tjera, duke e bërë kështu një koleksion të llojllojshëm të palltove, fustaneve solemne dhe tejet elegant, fustane të përditshëm, pantallona si dhe funda të shkurtër dhe të gjatë. Dizajnet në fjalë janë shumë ngjyrëshe me kombinime materialesh nga më të guximshmet, plot stil, elegancë dhe kreativitet.

"Dihet që dimrit bien temperaturat, por edhe ambienti dhe rrethanat ku ne jetojmë, punojmë dhe shëtisim nuk janë edhe aq të ngrohta. Ndaj kam menduar që me këtë koleksion ta "përqafojë" femrën duke i dhënë asaj përveç dizajne të llojllojshme e që janë në trendet kryesore të këtij sezoni, t'i jap edhe elegancë, komoditet, ekstravagant dhe pozivitet", ka thënë për KultPlus Vjollca Llapashtica e cila flet me dashuri të madhe për këtë koleksion por edhe ndaj femrës.

E për të prezantuar këtë koleksion në mënyrën më të mirë, Llapashtica ka zgjedhur modelen Diana Avdiu me të cilën bashkëpunon prej kohësh. Ndërsa për fotografitë është përkujdesur fotografi Artan Korenica.

Të gjithë ata persona që duan të ndjekin modën gjatë gjithë dimrit, duhet të frymëzohen nga kreacionet më të fundit që janë shfaqur nga disenjatorja Vjollca Llapashtica në koleksionin të cilin e ka emërtuar "Your Winter Hug"./KultPlus.com

Der Beitrag "Your Winter Hug", në koleksionin e disenjatores Vjollca Llapashtica erschien zuerst auf femra.net.

Mbretëresha e stilit të aeroportit: stili i gruas më me ndikim në botën e modës

Posted: 26 Oct 2016 01:41 AM PDT

mode

Është fakt i njohur se bota "normale" udhëton me rroba të rehatshme si dhe këpucë, ndërsa personat e famshëm me take të larta, xhinse të ngushta, xhaketë lëkure si dhe çanta të shtrenjta. Këto gjëra i kemi të njohura deri tani duke parë Miranda Kerr, Rosie Huntington-Whiteley dhe ndoshta më e preferuara Victoria Beckam, të cilat edhe vet mediat e modës i kanë shpallur si mbretëresha të stilit të aeroportit.

Megjithatë, fronin e tyre duket se parapëlqen ta sulmojë gruaja më me ndikim e modës, Anna Wintour, e cila gjithashtu përderisa udhëton me aeroplan nuk heq dorë nga këpucët me take, funde dhe pjesë elegante të veshjes që zakonisht i shohim vetëm nëpër kokteje, dreka dhe prezantime të koleksioneve të fundit.

Ndër kombinimet e saj për udhëtim, më i pashmangshëm është palltoja me gërshetime interesante apo printe elektrike, fund të leshtë me gjatësi mesatare, ndërsa sa i përket këpuceve, ajo preferon sandale ngjyrë nudo Manolo Blahnik, modeli i saj i preferuar dhe çizme të shkurtra prej lëkurës së butë me ngjyrë të zezë.

Anna ka deklaruar së fundmi se sa shumë i urren kombinimet të tëra me ngjyrë të zezë dhe se është një dështim i botës së modës që preferojnë tërësisht kombinimin me ngjyrë të zezë, duke ngjasuar si një uniformë e veshur 24 orë në javë.

files-49 files-50 files-51

 

Der Beitrag Mbretëresha e stilit të aeroportit: stili i gruas më me ndikim në botën e modës erschien zuerst auf femra.net.

Kate Middleton ka dëshmuar se për këtë dimër ju duhet vetëm një pallto fantastike

Posted: 26 Oct 2016 01:26 AM PDT

kate-middleton-pallto-duhet-nevoje-dimer

Është e njohur se dukesha e Kembrixhit ka një koleksion të lakmueshëm të palltove, kurse e fundit me të cilën ka shëtitur në Manchester na ka mahnitur me qepjen perfekte të saj dhe modelin tërheqës.

Pas një vizite të fundit në Holandë, Kate u kthye në vendlindjen e saj në Angli dhe vendosi që me burrin e saj, princin William, të udhëtojë në Manchester.

Përveç obligimeve të shumta të biznesit, çifti mbretëror ka vendosur të ndajë pak kohë për kënaqësi dhe të vizitojë Muzeun Kombëtar të futbollit, i cili është një atraksion i vërtetë në këtë qytet në veri të Anglisë.

Çifti ka kaluar shkëlqyeshëm, kurse përveç atmosferës fantastike që ka sunduar gjatë gjithë kohës nuk mund të mos e vërenim pallton e re që ndodhej në koleksionin madhështorë të dukeshës së bukur ..

Bëhet fjalë për modelin elegant i bërë nga stof leshi me cirka, nga Erdem Resort 2016 koleksioni. Kombinim fantastik i ngjyrave blu dhe kuqe në formën e modelit Tartan, stof leshi me cirka i ngrohtë dhe i butë dhe qepje të përsosur e ka theksuar figurën e hollë të Kate e bëjnë këtë pallto një pjesë ideale IT për vjeshtë dhe dimër.

Dukesha i ka shtuar erë elegance stilit të saj duke e shoqëruar pallton me fustan të zi me detaje dantelle, këpucë të kaltërta antilop të mbrëmjes, clutch çantë të vogël të zezë, si dhe vathë ari margaritari./femra.net/

Prince William- Catherine Visit Manchester-kate

Der Beitrag Kate Middleton ka dëshmuar se për këtë dimër ju duhet vetëm një pallto fantastike erschien zuerst auf femra.net.

Ju mendoni se nuk jeni tërheqëse, por për të po: 11 gjërat që i eksitojnë meshkujt

Posted: 26 Oct 2016 01:15 AM PDT

cifte-dashuri-jete-kujdes-femer-mashkull-terheqese

Këto gjëra jo tërheqëse dhe aspak seksi i çmendin tërësisht meshkujt!

Në vazhdim po ju paraqesim disa nga gjërat që i tundojnë vërtetë meshkujt e që fare nuk ka të bëjë me seksin.

Përkujtues i gjërave

Kjo është një nga gjërat e parëndësishme por që për mashkullin shfaqin rëndësi si zakoni i numrave, mesazhet, ngjarjet e shkruara në dorë për të kujtuar nëse kemi ndonjë obligim. Arsyeja pse mashkulli tërhiqet në këtë mënyrë është e pashpjejgueshme, kështuqë nuk do të ishte keq nëse ndonjëherë të shkruanit diçka në pëllëmbë të dorës.

Mospërfillje

Ndërkohë që mund të jetë një shpatë me dy tehe, shumë prej tyre e shpjegojnë në një mënyrë të ndërlikuar. Për ta është shumë tërheqëse kur shohin të dashurën e tyre duke iu dedikuar diçka në mënyrë që ajo fare mos ta përfill apo neglizhojë.

Qafore e ngushtë në qafë

Trendi i viteve të 90-ta është kthyer me të madhe dhe planifikon të qëndrojë edhe gjatë kohë. Këto lloj mbajtëse në qafë janë duke u përhapur shumë dhe nuk dominon vetëm ngjyra e zezë, por edhe një shumëllojshmëri e materialevet tjera, ngjyrave dhe modeleve. Kjo ndodhë pikërisht sepse theksohet qafa e femrës, pjesa e preferuar dhe tërheqëse për meshkujt.

Hapja e gojës dhe përgjumja

Shumica prej meshkujve kanë deklaruar se tërhiqen shpesh nga femrat që iu hapet goja dhe bëjnë shtrirje duke u përgjumur.

Mënyra se si e thërrisni emrin e tij

Shumë meshkuj theksojnë se zëri i një femre shpesh herë i shpie në çmenduri, kështuqë nuk është fare për t'u habitur kur të përmendni emrin e tij.

Linjat e formuara (strijat)

Kush e dinte se mund të ishte edhe kjo. Por, me të vërtetë strijat konsiderohen si atraktive edhe tëk femrat e plota por edhe tek ato të dobëta, madje edhe nëse ju theksohen shumë, mos u merakosni sepse meshkujve fare nuk iu pengon.

Femra shtatlarta

Nuk është fare e vërtetë se meshkujt nuk pëlqejnë femrat mbi 180 cm, por që ato shtatlarta janë mjaft impresive.

Femra që i duan meshkujt

Kur ju sqaroheni se ai ju pëlqen dhe ju gjithashtu shfaqni pëlqimin e tillë, atëherë marrëveshja arrihet!

Femrat me kapelë policie

Ekziston një tërheqje e mahnitshme që nuk mund ta sqarojnë kur shohin femrat me veshje sportive, veçanërisht me kapelë plicie.

Femra të zgjuara

Nëse mashkulli ju pranon se jeni më e zgjuar se ai, kjo nënkupton se e keni përvetësuar tashmë!/femra.net/

 

Der Beitrag Ju mendoni se nuk jeni tërheqëse, por për të po: 11 gjërat që i eksitojnë meshkujt erschien zuerst auf femra.net.

Një nga disa xhirimet e njohura të Elizabeth Taylor duke bërë vet grimin e saj

Posted: 26 Oct 2016 12:29 AM PDT

grim-vet-video-elizabeth-taylor

Të dashura blogere të bukurisë, merrni shënime! Kjo bëhet kështu.

Ajo jo vetëm që ishte dhe ka mbetur një nga yjet më të bukura të filmit, por bukurinë e saj të veçantë, të cilën ka mundë shumë mirë ta paraqesë me grim, e sidomos me theksimin e vlerës kryesore të saj: sytë, vështirë se ndonjë aktorje mund ta tejkalojë edhe sot.

Format tërheqese dhe trupi i skalitur në perfeksion, i cili është sot një nga atributet kryesore, kur merret parasysh bukuria e dikujt, para gjysmë shekulli në epokën e artë të Hollivudit, nuk ishin aq shumë të çmuara sa vizatimi praktik i linjave të fytyrës.

Bukuroshja Elizabeth Taylor i kishte ato.

Dhe aspak nuk ka hezituar ti shpjegojë dhe theksojë, sidomos sytë e saj blu joreale, për të cilët është besuar se janë të purpurt. Në fakt ngjyra ka qenë aq e veçantë sa që nën driçimin e ndryshëm, dukej krejtësisht ndryshe.

Që t'i grimojë sa më mirë se gjithçka tjetër dhe t'i theksojë sytë e saj të bukur, aktores së famshme nuk i nevojitej grimer. Ajo e bënte plotësisht vetë, kurse sa ishte e aftë për këtë do ta kuptoni vetë kur të shikoni këtë video.

Me praktikë deri te përsosmëria, mund të thuhet se është sekreti i saj.

Duke pasur parasysh se ka arritur me precizitet të pabesueshëm të nxjerrë linjë me brushë dhe hije, e cila zakonisht vizatohet me eyeliner përgjatë skajeve të syrit./femra.net/

 

Der Beitrag Një nga disa xhirimet e njohura të Elizabeth Taylor duke bërë vet grimin e saj erschien zuerst auf femra.net.

Produkti i ri nga Pupa Contouring & Storbing #READY4SELFIE

Posted: 25 Oct 2016 08:39 AM PDT

pupa-strobing-contouring-lekure-kujdes

Konturimi është teknikë make up-i që përdoret për të gdhendur apo dhënë formë tipareve të fytyrës dhe ribalansimit të volumit të saj falë lojës me dritë.

Strobing është teknikë që përdoret për të theksuar pjesët e spikatura të fytyrës që bijnë në sypër shkak të reflektimeve që krijohen nga drita.

Falë kombinimit të konturimit dhe strobing-ut fytyra fiton një dukje të re tri dimenzionale për të provuar selfit.

  1. Ndiqni udhëzimet
  2. Krijoni pamjen e Juaj Contouring & Strobing me paletën e pudrave të Pupës
  3. Beni fotografi
  4. Shperndani në rrjetet sociale
  5. Postoni fotografitë me hashtag # READY4SELFIE

pupa-strobing

1. HIGHLIGHTER – NDRIÇUES: pudër ndriçuese që përdoret në pjesët e ngritura të fytyrës, ideale për efketin strobing.

2. LIGHT CONTOUR – KONTURUES I ÇELËT: pudër e pastër dhe tonalizuar për pjesët qëndrore të fytyrës, ideale për përzierje definim konturash dhe për korixhim të pjesëve të hirëta pa çehre.

3. MEDIUM CONTOUR – KONTURUES I MESËM: pudër e mesme, ideale për tonifikim dhe përzierje të hijes së konturimit.

4. CONTOUR DARK – KONTURUES I ERRËT : pudër e errët, ideale për krijimin e hijeve intensive të konturimit.

Dermatologjikisht e testuar. Nuk përmban Paraben. E paparfumuar.

Përmban: 17.5 g

pupa-nuanca

001 – Për lëkurë të çelët

002 – Për lëkurë të mesme

003 – Për lëkurë të errët

 

Për më shumë informata, klikoni këtu…

Der Beitrag Produkti i ri nga Pupa Contouring & Storbing #READY4SELFIE erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit