Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Shqiptarja në garë me Beyonce dhe Rihanna për kategorinë “Best Look” të MTV Ema” plus 6 more femra.net

loading...

“Shqiptarja në garë me Beyonce dhe Rihanna për kategorinë “Best Look” të MTV Ema” plus 6 more femra.net


Shqiptarja në garë me Beyonce dhe Rihanna për kategorinë “Best Look” të MTV Ema

Posted: 25 Oct 2016 07:28 AM PDT

shqiptaraj-MTV-kenge-kengetarja-gare

Në këtë kategori, përpos këngëtares shqiptare janë edhe këngëtaret e famshme: Sia, Rihanna, Lady Gaga, Beyonce, shkruan KultPlus.

MTV Ema ka hapur thirrjen për votim edhe për kategorinë "Best Look", ku në këtë kategori janë futur femrat më të fuqishme të tregut muzikor, por e veçanta e këtij edicioni është se në këtë kategori është futur është këngëtarja shqiptare Bebe Rexha, shkruan KultPlus.

Votimi është hapur më 21 tetor dhe do të mbyllet më 25, kurse këngëtaret tjera konkurrente përpos Bebe Rexhes janë: Sia, Rihanna, Lady Gaga, Beyonce.

 

Burim: KultPlus.com

Der Beitrag Shqiptarja në garë me Beyonce dhe Rihanna për kategorinë "Best Look" të MTV Ema erschien zuerst auf femra.net.

Preferencat e vjeshtës: Top 10 nuanca të buzëkuqëve

Posted: 25 Oct 2016 01:30 AM PDT

buzekuq-nuancat-kujdes-trend-vjeshte

Putheni verën për lamtumirë, me një nudo nuancë të lehtë dhe butë me nënton pjeshke dhe përmbusheni çantën tuaj tualeti me paletën e plotë të ngjyrave fantastike të errëta që na vijnë nga shumë kompani kozmetike.

Me fillim të sezonit të ri janë të pashmangshme tregimet për trendet kryesore të modës, cilët modele të këpucëve do të jenë më elegante, cilat pjesë, çfarë veshjesh dhe ngjyra. Kurse kozmetika bie në plan të dytë dhe mbetet e lënë pas dore. Nga ky çast do ta korrigjojmë këtë.

Deri tani ndoshta tashmë e kuptuat se nuancat e errëta të buzëkuqëve kanë marrë epërsinë në mesin e buzëkuqëve, sidomos në ditët e ardhshme të ftohta.

Rregulli është ky: sa më errët aq më mirë.

Jemi të vetëdijshëm se ky trend nuk do të përqafohet nga të gjithë, sepse për buzë të errëta duhet më shumë guxim, por edhe këto tonuse nuk i përshtaten çdo lloj fytyre.

Megjithatë, keni parasysh se përzgjedhja është shumë e madhe që nga buzëkuqët vjollcë ngjyrë rrushi, përmes nuancave ngjyrë kafe që përdoreshin viteve të 90-ta, pastaj buzëkuqët e pashmangshëm të kuq të errët e deri te ato pak më të ngrohta si të kuq mat, por në variant më të errët.

Në këtë paletë të pasur me siguri do të gjeni diçka edhe për ju, edhe pse mendoni se këto nuk janë ngjyrat tuaja. Provoni, do të befasoheni./femra.net/

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

buzëkuqëve

Der Beitrag Preferencat e vjeshtës: Top 10 nuanca të buzëkuqëve erschien zuerst auf femra.net.

Jessica Alba ka ndryshuar 4 stile flokësh elegante për vetëm 24 orë në NYFW

Posted: 25 Oct 2016 01:12 AM PDT

floke-dukje-bukuri-stile-jessica-alba

24 orë, 4 stile flokësh. Jessica Alba edhe një herë ka dëshmuar se është IT zonjë e cila gjithmonë mbështetet në pamje natyrale, pa shumë shkëlqim dhe madhështi!

Midis punës në kompaninë e saj The Honest Company, angazhimet në film dhe obligimet rreth fëmijëve, duhet të pranojmë se orari i Jessica Alba është një kryevepër.

Pra, a nuk është e çuditshme që aktorja e bukur në javën Njujorkeze të modës ka paraqitur katër stile flokësh fantastike në vetëm një ditë?

Qysh në paraqitjen e parë në revistën Tory Burch, Jess na ka mahnitur me pamjen e saj të rafinuar.

Në veçanti, kemi vërejtur stil flokësh delikat që përbëhet nga tufa flokësh pak të përdredhura të cilat prapa janë të mbledhura në një punxh të vogël, kurse pjesa tjetër është lëshuar të bie lirshëm mbi supe. Jess zgjodhi këtë stil flokësh të lehtë i cili është përshtatur shumë bukur me rrathët e artë.

Jessica Alba

Pak më vonë, pamë aktoren me flokë të parregulluara me të cilat ka dëshmuar se flokët pak të “çrregulluara” mund të duken shumë elegante. Madje edhe për ngjarje të madhe si NYFW!

Jessica Alba

Kur ju mungon frymëzimi, kthejuni stilit të mirë të vjetër.

Jess në revistë ka shëtitur bishtin e lartë, të lëmuar i cili i rrinte në mënyrë të shkëlqyer. Ajo gjatë stilizimit të flokëve është shërbyer me një truk të vjetër: nga ana e poshtme e bishtit ka ndarë një tufë më të madhe të cilën e ka mbështjellë rreth shiritit për flokë. Në këtë mënyrë ka fshehur gomën dhe ka arritur një pamje të sofistikuar.

Jessica Alba

Kurse për më të mëdha janë valët e lehta …. Femërore dhe e butë, Jessica gjatë mbrëmjes u shfaq me fustan klasik të bardhë, kurse ne nuk mund t'i rrezistonim stilit të përkryer i cili ka theksuar e tërë bukurinë e saj./ferma.net/

Jessica Alba

Der Beitrag Jessica Alba ka ndryshuar 4 stile flokësh elegante për vetëm 24 orë në NYFW erschien zuerst auf femra.net.

Krema e fytyrës e cila është përgjegjëse për tenin e përsosur të Kendall Jenner

Posted: 25 Oct 2016 12:51 AM PDT

kendall-jenner-fytyre-krema-pastroni

Modelja e njohur zbuloi recetën për DIY kremën për fytyrë që heq të gjitha parregullsitë, sikur puçrrat e vazhdueshme dhe aknet, dhe që është më kryesore – zbutë të gjitha inflamacionet!

Kendall Jenner është një nga vajzat që i përkasin klanit Kardashian, por njëkohësisht është vajzë e ndershme e cila flet me sinqeritet për luftën e saj që po bën me vite kundër puçrrave në fytyrë.

Për këtë kohët e fundit vendosi të ndajë përvojën e saj personale me problemin që kanë shumë të rinj, por edhe gratë e të gjitha moshave. Modelja e bukur ka zbuluar me plot sinqeritet se puçrrat me vite kanë ndikuar në pasigurinë e saj, gjë që ka rezultuar në rënien e vetëbesimit të saj.

Duke provuar një numër të madh të produkteve kozmetike dhe trajtime që nuk kanë dhënë rezultate, ajo vendosi të shkojë në ordinancë te Christie Kidd, dermatolog i njohur amerikan. Edhe pse nuk shpresoi se problemi i saj do të zgjidhet së shpejti, ajo ndëgjoi këshillën e mjekes dhe e provoi kremën e saj për fytyrë, e cila pas përdorimit të rregullt filloi të japë rezultate pozitive.

Në fakt, kjo është një kremë natyrale që mund ta bëni vetë, dhe gjëja e mirë është se sigurisht të gjithë përbërësit e cekur i keni në kuzhinën tuaj.

Është e rëndësishme të theksohet se përveç zvogëlimit të puçrrave dhe akneve në fytyrë kjo kremë ndikon edhe si anti-inflamator dhe redukton skuqjen e dukshme.

Përbërësit

– një lugë mjaltë

– lëng limoni

– sodë buke

Përgatitja:

Përzieni një lugë mjaltë me gjysmë luge lëng limoni dhe të njëjtën sasi sodë buke. Përzierjen e fituar, aplikojeni në puçrrat e dukshme. Pas gjysmë ore, shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë./femra.net/

Der Beitrag Krema e fytyrës e cila është përgjegjëse për tenin e përsosur të Kendall Jenner erschien zuerst auf femra.net.

Jeta është e trishtuar pa dashuri: Si të dashuroni sërish nëse jeni të zhgënjyera!

Posted: 25 Oct 2016 12:31 AM PDT

femra-dashuroni-kujdes-serish-lidhje-mashkull

Ja si të ofroni sërish një shans, nëse keni përjetuar një përmbytje në dashuri!

Megjithatë, jeta është shumë e trishtuar pa dashuri. Madje edhe shumë e zbrazët. Lejoni zemrën tuaj të jetë e hareshme, sërish e dashur dhe e gëzuar, duke lejuar partnerin tuaj potencial që të ju njoh mjaftueshëm dhe të ju dashurojë. Ja çfarë këshillojnë terapistët…

Pranoni veten dhe gabimet tuaja.

Pra, çfarë nëse keni vuajtur? Kjo nuk ka të bëjë aspak me persona të ri që futen në jetën tuaj me një zemër të pastër dhe qëllime të mira e që nuk presin të hapin "valixhet tuaja emocionale" në të cilën keni grumbulluar me vite dhimbje, zhgënjim, trishtim, xhelozi, ëndrra të parealizuara si dhe ndjenja tjera negative që janë rezultat i përvojave të mëparshme të dashurisë. Çfarëdo që qëndron në të kaluarën, këto 'blloqe penguese' mund t'i largoni me ndihmën e një personi që vërtetë ju do, ndonjë miku apo psikologu, ku do të ndryshoni rrënjësisht këndvështrimin e dashurisë dhe jetës.

Mos luani lojëra, mos prisni që partneri të nxjerrë përfundime të gabuara nga sjellja juaj sepse kjo ju dëmton të dyve.

Komunikimi është mëse i rëndësishëm. Që në fillim pranoni se nga çfarë keni frikë, çfarë ju pengon nga lidhja e re dhe cilat ndryshime i preferoni. Kjo ndikon që edhe nëse problemet e mundshme ndodhin, të dy do të keni kontrollin e situatës.

Ndoshta gjëja më e rëndësishme është që ta lejoni personin e dashur të ju ndihmojë kur ju jeni të frikësuar, të dobët, të pasigurt…

… Në vend të zemërimit, mbjellni dashuri. Mos lejoni që nga inati dhe imtësirat e vogla të mënjanoni partnerin nga vetja juaj, qëndroni së bashku edhe në momentet më të këqija, kësisoj do të përforconi edhe më shumë lidhjen tuaj. Dashuria po që është një rrezik, por më së shumti humbisni nëqoftëse bëheni pre e lojërave magjike të zemrës./femra.net/

 

Der Beitrag Jeta është e trishtuar pa dashuri: Si të dashuroni sërish nëse jeni të zhgënjyera! erschien zuerst auf femra.net.

Elvana Gjata sjellë këngën e re Lejla

Posted: 24 Oct 2016 01:19 PM PDT

Der Beitrag Elvana Gjata sjellë këngën e re Lejla erschien zuerst auf femra.net.

Llaku i vetëm qe lejonë depertimin e oksigjenit dhe ujit – Mundësi e mirë për femrat islame

Posted: 24 Oct 2016 08:59 AM PDT

thonje-inglot-llak-o2m

Llakat e vetëm në tregun e Kosovës, të cilët lejojnë që të depërtoj uji dhe oksigjeni në thonj, falë përbërësve special që përmbanë ky produkte.

Është brendi Inglot, i cili ka sjellë këtë produkt të ri në tregon tonë, pra është llak i shkëlqyer i thonjve që lejon depërtimin e oksigjenit dhe ujit në të, falë përbërësve të tij të veçantë – një polimer shumë i avancuar. Ky produkt ndihmon që të mbajë thonjtë në gjendje më të mirë përderisa i keni të lyer thonjtë.

Përdorimi i bazës me O2M ndikon në përmirësim gjatë aplikimit me llak thonjsh. Që të zgjasni sa më shumë ngjyrën e llakut, lyeni përmbi me një shtresë të veçantë O2M (Top Coat) që lejon ajrosjen e thonjve. Të dy produktet sigurojnë përshkueshmërinë e ujit dhe ajrit.o2m-nail-enamels-llak-inglot-

Llaku i thonjve O2M 'SOFT MATTE' është një formulë e re që lejon depërtimin e ajrit dhe ujit në llakun e thonjve. Siguron mbulim të përsosur dhe një pamje delikate mat. Kësaj formule i bashkangjitet edhe një brushë e re e sheshtë e cila është zgjedhur me shumë kujdes për të siguruar një lyerje të shpejtë dhe të lehtë.

Me anë të aplikimit të bazës përshkuese ndaj ajrit O2M mund të zgjatni ngjyrën e llakut të thonjve. Që të arrini një pamje klasike me shkëlqim, mund të aplikoni një shtresë me O2M 'Top Coat'. Të dy produktet lejojnë përshkueshmërinë e ujit dhe ajrit.

Ky produkt nuk përmban tretës toluen, formaldehid, dibutil ftalate (DBP- dibytil phtalate) ose camphor.

Për më shumë informata, klikoni këtu…

Në videon më poshtë mund të shikoni testimin që  u bëhet llakave….

 

 

Der Beitrag Llaku i vetëm qe lejonë depertimin e oksigjenit dhe ujit – Mundësi e mirë për femrat islame erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit