Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Brad Pitt për herë të parë në tapetin e kuq pas ndarjes” plus 3 more femra.net

loading...

“Brad Pitt për herë të parë në tapetin e kuq pas ndarjes” plus 3 more femra.net


Brad Pitt për herë të parë në tapetin e kuq pas ndarjes

Posted: 23 Nov 2016 02:03 AM PST

Brad Pitt

Për herë të parë në tapetin e kuq pas ndarjes: Brad Pitt në premierën e filmit të fundit pa unazë, I QESHUR dhe përkrah bukuroshes Marion Cotillard

Artisti për herë të parë është paraqitur në publik që nga fundi i shtatorit kur u njohtua se do të divorcohet nga Angie.

Ai mbrëmë në shoqëri me kolegen Marion Cotillard ka marrë pjesë në premierën e filmit Allied në Los Angeles. Të kujtojmë, posa është përhapur lajmi për divorcin e çiftit më të popullarizuar në Hollywood, të gjithë 'tabloidët' botërorë kanë spekuluar se Brad ka tradhëtuar Angelin-ën me Marion, e cila ishte partnere në film.

Pas shumë kohë, unaza nuk ishte në gishtin e tij.

I ka shmangur mediat, dhe kujdesin në vend të tyre i ka kushtuar fansave, të cilëve i ka nënshkruar autografe dhe i falënderon ata për mbështetjen e tyre. Është e dukshme se aktori ka humbur peshë por të gjithë e kanë vërejtur se duket mirë, i qeshur, disponuar dhe kurr më mirë!

Kësaj sigurisht i ka kontribuar fakti se vetëm disa orë më herët, hetuesia e shërbimeve sociale e ka liruar nga akuza për abuzimin e fëmijëve.

files-4

Pitt tani po përgatitet për kujdestarinë. Angelina ka kërkuar kujdestari të plotë fizike, kurse ai ka kërkuar kujdestari të përbashkët. Përkundër të gjitha problemeve, artisti ishte i disponuar mirë.

"Brad është shumë person i mirë. Ai është artist i shkëlqyer por parasegjithash person i mirë dhe thjeshtë është e pamundur të mos përshtateni me të, dhe të mos ju pëlqejë energjia e tij", ka deklaruar artistja 41-vjeçare e cila gjithashtu shkëlqente përkrah artistit.

Cotillard për herë të parë e ka njohur Pitt gjatë xhirimit për 'triller' ngjarja e të cilit është vendosur në Luftën e II-të botërore. Që janë dy aktorë që përshtaten në "aktrim" e kemi parë menjëherë me paraqitjen e 'triller-it' të parë për filmin i cili na ka demonstruar se sa e fortë ka qenë energjia mes dy artistëve.

files-5

"Është e vështirë dhe e rrallë që artistat të klikohen dhe përputhen sipas energjisë. Ndonjëherë nuk keni asgjë të përbashkët, asnjë grimcë të vogël të kimisë por jeni artist i shkëlqyer dhe këtë publiku nuk e vërenë në ekran"./femra.net/

Der Beitrag Brad Pitt për herë të parë në tapetin e kuq pas ndarjes erschien zuerst auf femra.net.

Ish shoqja e dhomës e Melania Trump zbulon detaje nga rinia e saj

Posted: 23 Nov 2016 01:48 AM PST

Melania Trump

Suedezja Victoria Silvested i kujton ditët e shkuara kur me Melania-n, zonjën e parë aktuale të Amerikës, ka jetuar në apartament në Paris

Si bashkëshorte e kryetarit të sapozgjedhur amerikan Donald Trump, Melania Trump, tani është gruaja më e popullarizuar në botë.

Këtë vit bëhet zonja e parë e Amerikës, kurse njëzet vite më herët, ka qenë manekine e re e suksesshme e cila ka pasur para vete qëllim të qartë – të bëj diçka të madhe në emrin e saj, shkruan faqja wwd. com.

Në mesin e viteve të 90-ta, në apartamentin në Paris, Melania ka jetuar me shoqen e dhomës dhe kolegen nga bota e modelimit, Suedezen Victoria Silvested. Victoria e ka përshkruar si "vajzë mjaft të vendosur, ambicioze me vullnet të fortë, kurse parasegjithash me shpirt të mirë".

Të dyja kanë qenë në fillim të karierës, dhe sikur çdo fillim, nuk e kishin aspak të lehtë.

"Në fillim të karierës vërtetë duhet të vraponi në 12 prova në ditë me librin e modës në dorë, çdo ditë duke garuar me mijëra vajza tjera. Në fakt ditën e kemi kaluar në metro, hekurudhë nëntokësore. Ishte koha kur nuk kishte telefona mobil. Ishim në shtet të huaj gjuhën e të cilit nuk e njihnim", tregon Victoria dhe shton: "Nuk është lehtë të jetosh në vend të huaj, përveç kësaj edhe ne dyja vijmë nga dy vende të ndryshme. Megjithatë, jemi përshtatur shumë mirë. Ajo kurrë nuk dëshironte të dilte dhe të argëtohej. Ishte shumë e vendosur me qëllim arritjen e suksesit në punën e saj".

Victoria Silvested, person televiziv, modele dhe dizajnere e linjës së rrobave të banjës dhe të mbrendshmëve, zbulon se me Melania ka jetuar disa vite dhe shton:

"Melania vërtetë ka punuar shumë që të ketë sukses. Nuk vjen nga familja më e pasur në botë. Dëshironte të punojë shumë dhe me mundin e saj të ndihmojë familjen e saj, sikur çdo person tjetër kariera e të cilit është në ngritje.

Më ka mbetur në kujtime si luftëtare shumë e madhe me ambicie të larta. Ajo kurr nuk tërhiqet – kjo është e sigurt. Mund të shihej në sytë e saj se do të ketë sukses", thot Victoria.

ewf

"Kam vetëm gjërat më të mira për të thënë për këtë grua! Ajo vërtetë është e veçantë, shumë e dashur. Nëse e keni mike, mund t'i besoni".

Si shoqe dhome, shpesh kanë drekuar bashkë në banesë, kurse më së shpeshti kanë bërë sallata të ndryshme, kurse nga më të preferuarat ka qenë sallatë toni.

"Çdoherë pas ngrënies, i thonim vetes – tani duhet të stërvitemi. Shpesh vraponim poshtë-lart nëpër shkallë që t'i djegim kaloritë. Kemi qenë shumë të përkushtuara ndaj punës sonë", kujtohet Suedezja.

Duke e përshkruar si "grua të këndshme, joshëse dhe elegante", Victoria konsideron se Melania do të përballet mirë në rolin e zonjës së parë të Amerikës. Në pyetjen se a planifikon t'i telefonojë, Suedezja thot se "nuk është në këtë disponim". "Nëse takohemi, do të jam e lumtur. Tani është vështirë të arrish deri te ajo".

Suedezja zbulon se kë ka pasur si idhull, kush ka qenë ylli i saj udhëheqës.

Melania Trump

"Melania e përcjell shumë modën. Do të jetë vërtetë shumë e bukur si zonja e parë – kjo është e sigurt. Jam e sigurt se shumë dizenjatorë botërorë do të garojnë se kush do ta stilizojë. Njëherë erdhi mamaja ime të na vizitojë kur jetonim në Paris dhe Melania atëherë i tha: "Një ditë do të bëhem e famshme si Sophia Loren". Atë e kishte idhull – pamjen e saj, bukurinë, misterin. Kur e pashë në Shtëpinë e Bardhë, mu kujtua kjo. Mendova – ja ku ka arritur. Sigurisht ka pasur ndonjë forcë të brëndshme dhe ndjenjën se po e pret diçka e madhe në jetë. Nuk e di – plotësisht e pabesueshme", përfundon Victoria Silvested, shoqja e dikurshme e dhomës në ditët e rinisë./femra.net/

 

Der Beitrag Ish shoqja e dhomës e Melania Trump zbulon detaje nga rinia e saj erschien zuerst auf femra.net.

I vodhën foshnjën 3 ditë pas lindjes: Kur e njohu shoqen e vajzës së saj, përjetoi ‘shok’!

Posted: 23 Nov 2016 01:15 AM PST

femije-moren-vogel-lindje-dite

Nëna i rrëfen gjykatës se ka qenë e shtrirë në krevatin e spitalit tri ditë pas prerjes cezariane. Në dhomë hyri një grua e veshur si motër medicinale. Foshnja qante, ashtuqë gruaja pyeti Selest nëse mund ta merrte.

Makthi më i madh i natës i ndodhi një nëne kur i vodhën foshnjën nga materniteti. Megjithatë, ajo nuk është dorëzuar, e ka kërkuar deri sa e ka gjetur.

Selest Nurs nga Republika e Afrikës Jugore është përballur të marten në gjyq me gruan e cila para 19 viteve i ka rrëmbyer vajzën Sefani. I ka rrëfyer gjykatës se ka qenë e shtrirë në krevatin e spitalit tri ditë pas prerjes cezariane. Në dhomë hyri një grua e veshur si motër medicinale. Foshnja qante, ashtuqë gruaja pyeti Selest nëse mund ta merrte.

Selest ka pohuar se mundet. Më vonë në dhomë hyn motra medicinale e vërtetë dhe pyet ku e ka vajzën. Selest e shokuar së bashku me motrën medicinale kanë kontrolluar tërë spitalin. Foshnjën nuk e gjetën. Ndodhi në vitin 1997.

Selest në ndërkohë ka lindur tre fëmijë. Është divorcuar, ka luftuar kancerin dhe prap është kurorëzuar. Sefani-në kurrë nuk e ka harruar. E ka kërkuar dhe çdo vit ka festuar ditëlindjen e saj.

Në vitin 2009 mori një thirrje. Një grua kërkon 33 000 dollarë për informata rreth Sefani. Selest cakton takim me gruan dhe për të gjitha e informon policinë. Por gruaja që thirri kurrë nuk erdhi në takim.

selest-sa-bebom-1479319507-101699

"Kurrë nuk i kam humbur shpresat. E kam ditur se vajza ime është diku atje dhe se do ta gjej dhe do të kthehet në shtëpi", ka thënë Selest në vitin 2010.

Vajza e saj Cassidy shkonte në shkollë me një vajzë e cila i ngjante shumë. Janë bërë edhe shoqe të ngushta. Madje edhe kanë banuar në afërsi. Selest dyshoi se kjo vajzë mund të ishte Sefani e saj. Vajzën e ftuan për drake dhe e pyetën kur ishte e lindur. Selest bënte kërkime dhe kur mblodhi mjaft të dhëna për vajzën lajmëroi organet shtetërore dhe kërkoi një test të ADN-së i cili vitin e kaluar rezultoi se vajza është vërtetë Sefani.

selest-sa-muzem-1479319590-101701

Gruaja që kujdesej për vajzën tani është në gjyq. Ajo pohon se e ka adoptuar vajzën, sepse nuk ka mund të mbetet shtatzënë. Ka thënë se gjatë adoptimit nëna e saj ka hequr dorë nga vajza.

Por, organet e shtetit gruan (50 vjeç), emrin e të cilës nuk e treguan për shkak të arësyeve juridike, e akuzojnë për rrëmbim të Sefani nga spitali, shkruan Mirror./femra.net/

 

Der Beitrag I vodhën foshnjën 3 ditë pas lindjes: Kur e njohu shoqen e vajzës së saj, përjetoi 'shok'! erschien zuerst auf femra.net.

Të krijuara për vallëzim në natën e vitit të ri: Shikoni koleksionit festiv të këpucëve të Sarah Jessica Parker

Posted: 23 Nov 2016 12:42 AM PST

kepuce-sara-Sarah -Jessica -Parker

Ashtu si Carrie Bradshaw, edhe Sarah Jessica Parker ushqen dashuri të madhe për këpucët, ashtuqë tani është në bashkëpunim me tregun online Net-A-Porter ka lansuar koleksionin festiv i cili vërtetë do të ju mahnitë!

Pas koleksionit të fundit të mini fustaneve të zi dhe linjës së stolive, Sarah Jessica Parker me krenari na paraqet linjën eksklutive të këpucëve e cila përfshinë 16 modele, mes të cilave hyjnë këpucë mbrëmje (salonka), sandalet e rrafshta dhe këpucët Mary Jane.

Ashtu siç kemi shpresuar nga artistja e njohur, ajo të gjithë modeleve i ka dhënë vulën personale në formë të detajeve atraktive, ashtuqë këpucët janë të zbukuruara me shirita, kollare sateni, bllok taka dhe kristale.

Në këtë linjë dallohen në mënyrë të veçantë këpucët me kristale të montuara të cilat na kujtojnë stilin e Carrie Bradshaw. Sarah konsideron se ato janë ideale për të gjitha 'glam party', sepse na kujtojnë disko-topthat dhe tërheqin vëmendjen kudo që shfaqeni.

Koleksioni zyrtarisht mund të blihet në Net-A-Porter duke filluar nga 17 dhjetori, dhe siç na kanë njoftuar nga shërbimi për marrëdhënjet me publikun çmimi fillestarë do të jetë 355 dollarë./femra.net/

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_01_114094832

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_02_323992913

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_03_916086702

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_04_963094037

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_05_633509022

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_06_165567266

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_07_117053187

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_08_524977063

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_09_687493571

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_11_989341526

images-2016-11-zavirite_u_praznicnu_kolekciju_cipela_sarah_jessice_parker_12_381226455

 

 

Der Beitrag Të krijuara për vallëzim në natën e vitit të ri: Shikoni koleksionit festiv të këpucëve të Sarah Jessica Parker erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit