Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Kush është bukuroshja shqiptare që u shpall Miss në Amerikë?” plus 5 more femra.net

loading...

“Kush është bukuroshja shqiptare që u shpall Miss në Amerikë?” plus 5 more femra.net


Kush është bukuroshja shqiptare që u shpall Miss në Amerikë?

Posted: 17 Nov 2016 05:52 AM PST

miss-amerika-shqiptarja

Vetëm pak muaj më parë, motra e saj, Laureta Koxha, u lakua si një prej krenarive shqiptare nëpër botë. Ishte vetëm një hap larg ëndrrës amerikane. Në Universitetin e San Marcos në Kaliforni, Laureta u shpall më e mira mes të gjithëve në Administrim Biznesi.

Dhe vetëm pak muaj më vonë, edhe e motra, Leona Koxha, është shpallur më e bukura në konkursin Miss California Collegiate America 2017.

20-vjeçarja Leona është studente për Marrëdhëniet Ndërkombëtare dhe Menaxhim Krizash Ndërkombëtare, në SDSU, San Diego State University, Kaliforni.  Bukuroshja shqiptare do të përfaqësojë shtetin e Kalifornisë në garën kombëtare, e cila këtë vit do të mbahet në Arkansas.

Familja Koxha, prindërit Hajrulla dhe Shpresa Koxha, së bashku me fëmijët e tyre, të detyruar nga lufta në Kosovë, kanë emigruar pranverën e vitit 1999 për në SHBA. Fillimisht, familja Koxha u strehua në një kamp refugjatësh dhe me ndihmën e Kryqit të Kuq u dërguan në San Diego, ku edhe u stabilizuan.

Laureta është më e madhja nga pesë fëmijët. Si për të, ashtu edhe për 4 të tjerët, prindërit kanë pasur ëndërr arsimimin dhe një nga një, ata po ua shlyejnë të gjitha sakrificat.

Laureta, në një intervistë të mëhershme për mediat, ka rrëfyer të gjitha sakrificat që prindërit kishin bërë për të dhe për motrat e vëllezërit: "Më kujtohet kur isha pesë vjeç dhe ushtarët serbë hynin nëpër shtëpitë tona me armë në dorë duke na thënë që të largoheshim."

Burim: revistaclass

Der Beitrag Kush është bukuroshja shqiptare që u shpall Miss në Amerikë? erschien zuerst auf femra.net.

Një partner i ri për Sulltaneshën Hyrem?

Posted: 17 Nov 2016 05:30 AM PST

hyrem

Prej një kohe relativisht të gjatë larg ekranit, duket se ka ardhur momenti që Meryem Uzerli, aktorja e njohur për rolin e Sulltaneshës Hyrem në serialin "Sulejmani i madhërishëm", t'i rikthehet sheshit të xhirimeve.  

Sipas mediave turke, Uzerli do të bëhet pjesë e një seriali të ri televiziv, së bashku me aktorin Kenan Imirzalioglu, i njohur për rolin e Ezelit dhe Karadait.

Siҫ mësohet, pas një audicioni ku u bënë pjesë disa aktore, Kenan Imirzalioglu ka vendosur që partnerja e tij në serial të jetë Uzerli.

Ende nuk ka të dhëna për serialin e ri, por mendohet se së shpejti dy aktorët do të firmosin kontratën me producentët dhe muajt e parë të vitit të ardhshëm do të nisin nga puna.

Projekti që do të rikthejë në ekran dy personazhe mjaft të dashur të publikut do të përfshijë edhe emra të tjerë të njohur të kinemsë turke, që do të bëhen publikë së shpejti. Oferta që i është bërë Hyremit mendohet të jetë ndër më të mirat në karrierën e saj si aktore.

 

Burim: revistaclass

Der Beitrag Një partner i ri për Sulltaneshën Hyrem? erschien zuerst auf femra.net.

9 gjëra të gabuara në lidhje me dekorin e dhomës së fjetjes

Posted: 17 Nov 2016 01:55 AM PST

dhome-gjumi-kujdes-dekor-dekorime

Vendi ku flini duhet të jetë i shenjtë…

Dhoma e gjumit duhet të jetë vendi ku ju e gjeni rehatinë dhe qetësinë shpirtërore. Është vendi ku shtriheni, relaksoheni dhe ëndërroni. Dhoma e gjumit që ju bën të ndjeheni mirë, mirë të bëjë mrekullira për mendjen tuaj. Ja disa nga gabimet që bëni në lidhje me dekorin e dhomes së fjetjes:

1. Përdorni ngjyra dhe nuanca të forta të shtratit

Mos e ngarkoni dhomën me ngjyra shumë të forta, në vend të kësaj aplikoni ngjyra më të ndritshme dhe neutrale, ndërsa jastëkët mund ti kombinoni me ngjyra tjera.

1438713446-syn-mar-1438635412-bedding-1

1438713450-syn-mar-1438635143-pillows

2. Harxhoni shumë të holla për korrnizat në mur

Në vend të korrnizave të shtrenjta, mund të aplikoni ndonjë pjesë të pëlhurës me ngjyrë tjetër, është shumë më lirë dhe e bën dhomën më të këndshme.

1438713455-syn-mar-1438635285-bed

3. I leni muret e zbrazëta

Duhet të jeni shumë personale në mënyrë që dhoma e gjumit të ju reflektojë. Nuk ka më mirë se shprehja e artit dhe kreativitetit tuaj.

1438713461-syn-mar-1438635459-art

4. E mbani telefonin afër duarve gjatë gjumit

Mbani pajisjet teknologjike sa më larg jush përderisa jeni e shtrirë në shtrat. Rrezatimi mund të ju privojë nga gjumi dhe të jetë i dëmshëm për shëndetin tuaj. Flini rehat dhe mos u kyçni askund.

1438713466-syn-mar-1438635509-electronics

5. Bëni rrëmujë dhe nuk e pastroni dhomën

Duhet të organizoni punët dhe rrëmujën tuaj, mos lejoni të mbulojë papastërtia dhe mbani gjërat secilën në vendin e vet.

1438713472-syn-mar-1438635543-clutter

6. Ndriçimi është i dobët dhe i limituar

Nëse mbani vetëm një dritë në dhomë, atëherë nuk ka ndriçim të mjaftueshëm. Lejoni që dhoma e gjumit të jetë atraktive për syrin dhe pamjen tuaj. Shtoni më shumë ndriçim me anë të llambave më të vogla afër shtratit tuaj.

1438713476-syn-mar-1438635583-lighting

7. Përdorni roletne ose afër nuk keni dritare në dhomë

Dritaret dhe izolimi i tyre me roletne ju japin privatësi, kufizim të dritës dhe ekspozimit të saj. Mos lejoni ta mbyllni shumë dhomën e gjumit, të paktën hapni ato gjatë ditës që të qarkullojë drita e nevojshme dhe ajrosja.

1438713481-syn-mar-1438635628-windows

 

8. Harxhoni në dyshekë të shtrenjtë dhe jo të përshtatshëm

Fokusohuni në kualitetin e dyshekut dhe qëndrueshmërinë e tij, duke mos menduar vetëm për lloje të shtrenjta dhe aspak të rehatshme.

1438713485-syn-mar-1438635787-mattress

9. Nuk e pastroni dyshekun sa duhet

Bakteriet dhe mikrobet janë gjinthandej, sidomos në dhomën e gjumit. Kjo nuk përbën ndonjë problem të madh, përderisa nuk jeni alergjik ndaj tyre. Me anë të fshesës me vakum largoni të gjitha alergjenët, pastroni dhe ndrroni më shpesh çarçafët dhe mbulesat, në mënyrë që shtrati juaj të jetë i freskët rregullisht./femra.net/

1438713491-syn-mar-1438635873-bugs

 

Der Beitrag 9 gjëra të gabuara në lidhje me dekorin e dhomës së fjetjes erschien zuerst auf femra.net.

Çfarë nëne do të jeni duke u bazuar në shenjën tuaj të horoskopit?

Posted: 17 Nov 2016 01:31 AM PST

angelina-jolie-femer-nene-vajze-femije-horoskop

Nënat, veçanërisht ideja e amësisë, mund të duket një gjë e frikshme. Por, sidoqoftë, zbuloni çfarë nëne do të jeni duke u bazuar sipas shenjës suaj të horoskopit.

DASHI

Përparësitë si një nënë: besimi, vetëkujdesi, forca dhe guximi.

Mangësitë si një nënë: konkurenca, hidhërimi, obsesioni.

Stili juaj prindëror: Natyrë luftarake, e gatshme pë betejat, vigjilente për gjithçka.

DEMI

Përparësitë si një nënë: stabiliteti, shja e mirë, sensi i duhur, punëtore e zellshme.

Mangësitë si një nënë: privilegji, materializmi, ndryshimi i humorit.

Stili juaj prindëror: jeni një nënë kreative, nuk i pritoni ndryshimeve, sidomos kur bëhet fjalë për fëmijët tuaj, i rritni ato që të fitojnë shprehi të mira, autoritet, dhe sipas mundësisë të ju idolizojnë.

BINJAKËT

Përparësitë si një nënë: freskia rinore, kurioziteti, origjinaliteti, kreativeti.

Mangësitë si një nënë: mungesa e kufijve, mos durimi.

Stili juaj i prindëror: jeni nënë që pëlqeni të parashikoni planet dhe obligimet nga më herët, jeni komunikative dhe me intelekt, andaj truri juaj nuk pushon asnjëherë. Instinkti juaj amësor është një lidhje unike.

GAFORRJA

Përparësitë si një nënë: lojëtare e fortë, lidership, kreativitet, besim.

Mangësitë si një nënë: vetëmbyllje, drama, energji e tepruar.

Stili juaj prindëror: nënat nën këtë shenjë janë shumë kreative dhe dramatike, kudo që shkojnë ato lënë gjurmë. Prindërimi është gjëja më e vlefshme për ju.

LUANI

Përparësitë si një nënë: kurioziteti, aftësia për të logjikuar thellë, origjinaliteti.

Mangësitë si një nënë: mungesa e vendosjes së kufijve, padurimi.

Stili juaj prindëror: jeni një nënë me shumë përgjegjësi, komplekse dhe shume kontradiktore herë pas here. Personave nën këtë shenjë thjeshtë nuk ju dihet sjellja e tyre.

VIRGJËRESHA

Përparësitë si një nënë: organizimi, sensi i humorit, shprehi të shëndetshme, intelekti.

Mangësitë si një nënë: tendenca gjykuese, shqetësim dhe brenga, mbi-analizim i panevojshëm.

Stili juaj i prindërimit: jeni një nënë me një shpirt të lirë, jeni kurioze për nga natyra dhe e drejtpërdrejtë. Për ju, fëmija është qendra e universit andaj tentoni të bëni gjithçka për të.

AKREPI

Përparësitë si një nënë: forca, intuita, vullneti.

Mangësitë si një nënë: kontrolli, paranoja, pamundësia emocionale, obsesioni, faji.

Stili juaj prindëror: jeni një nënë që i mbani obligimet tuaja në vijë të drejtë, nuk lejoni t'ju ikin gjërat nga dora, i mbroni dhe ruani me shumë kujdes fëmijët me një shpirt dhe forcë luftarake.

SHIGJETARI

Përparësitë si një nënë: ndjeshmëria, rehatia, shija e mirë, ërkushtimi dhe sentimentalizmi.

Mangësitë si një nënë: ndryshime në humor dhe sjellje, frikë, xhelozi.

Stili juaj prindëror: jeni nëna më superiore me instinkte të larta të amësisë. Jeni nënë luftarake që mund të lindni edhe në shtëpi, jeni shumë e balansua dhe pëlqeni të investoni shumë tek burri dhe fëmijët tuaj.

PESHORJA

Përparësitë si një nënë: durimi, shije e rafinuar, guxim.

Mangësitë si një nënë: mospërputhje, snobizëm, kotësi.

Stili juaj prindëror: keni balansim për secilën punë që e bëni, dëshironi të gjeni pikën qendrore apo mesin e barabartë për gjtihçka. Pëlqeni të kujdeseni për fëmijët, i mirëmbani dhe vishni sa më mirë dhe nuk e kurseni aspak veten.

BRICJAPI

Përparësitë si një nënë: planifikimi, vlerat tradicionale, durimi.

Mangësitë si një nënë: brengat dhe shqetësimi, pesimizmi.

Stili juaj prindëror: sa i përket prindërimit, ju jeni më shumë lloji i babait për fëmijën tuaj se sa ai i nënës. Jeni sentimentale por me karakter mashkullor, keni autoritet dhe nuk ekzistojnë për ju kufinj.

UJORI

Përparësitë si një nënë: mendje hapur, origjinal.

Mangësitë si një nënë: vendosja e kufijve, drama pesimizmi.

Stili juaj prindëror: jeni karakter kurioz, shumë spontane, por me raste edhe cinike sipas nevojës. Jeni e specializuar në organizimin e kaosit dhe jeta me ju është avantureske, asnjëherë e mërzitshme.

PESHQIT

Përparësitë si një nënë: imagjinata, përkushtimi, kreativiteti.

Mangësitë si një nënë: manipulimi, faji, jostabilitet.

Stili juaj prindëror: jeni një nënë sirenë shumë e kujdesshme në shije dhe e rafinuar në sjellje, jeni empatike, e ndjeshme dhe emocionalisht inteligjente./femra.net/

 

 

Der Beitrag Çfarë nëne do të jeni duke u bazuar në shenjën tuaj të horoskopit? erschien zuerst auf femra.net.

17 gjërat që asnjë mashkull nuk mund t’i rezistojë tek një femër

Posted: 17 Nov 2016 01:08 AM PST

femer-terheqese-kujdes-rezistueshme-meshkuj

Ndjeshmëria dhe atraktiviteti i një femre mund të jetë e paarritshme, por edhe jashtzakonisht e thjeshtë. Disa femra e kanë të lindur seksapilin e tyre e disa të tjera thjeshtë nuk dinë si ta përdorin atë.

Bright Side na rikujton disa nga truqet që çdo femër mund të përfitojë, ndërsa asnjë mashkull nuk mund të rrezistojë!

1. Kur një femër butësisht kafshon buzën e saj

Kafshimi i buzëve tërheq meshkujt dhe ngacmohen pamasë, kjo mund të tregojë se ju dëshiron diçka më tepër nga ai.

vcu0jui-1478526187

2. Lëkurë e butë

Nuk ka asgjë më tërheqëse se lëkura e butë e një femre.

9090d99dbd818e82d21a838f6b443cff-1478586991

3. Një stilim i mirë flokësh

Stilimi i flokëve ju jep imazh më të mirë, dhe njëkohësisht ju bën të dukeni më atraktive.

tnhkendalltopknotside-1478587176

4. Një vështrim i pazakontë

Kur një mashkull vëren qëndrimin e plotë të një gruaje, ai shpreh dëshirën për ta njohur nga më afër. Një tatu apo ngjyrë e pazakontë e flokëve mund të jetë një detaj për të nxitur një bisedë.

tattooed_girls_64-1478527293

5. Kur një femër vesh këmishën e një mashkulli

Veshja e rrobave të mashkullit nga ana e femrës është një gjest shumë tërheqës pasi kjo nënkupton se ajo dëshiron të ndjejë gjithçka që është e mashkullit.

b61310958636690087500zi-1478526586

6. Shikimi i krahërorit

Meshkujt kanë ndjesinë e përqafimit dhe mbajtjes në gji gjatë shikimit në krahëror apo shpatulla, është diçka shumë tërheqëse dhe seksi.

giphy-1-1478587379

7. Vetëbesimi

Kur një femër e di që është e mrekullueshme, ajo mënjëherë tërheq syrin e të gjithë meshkujve të pranishëm.

635960086910636668-1793036118_1ddac150-6541-0131-26d6-1ef9d5e2bb1d-1478587546

8. Zbulimi i supeve

Të vishni diçka tërheqëse duke i zbuluar supet tuaja, është me të vërtetë joshëse për meshkujt, një lloj reklamimi i bukurisë suaj trupore.

tumblr_ns9ev0766c1s03bpeo1_500-1478527061

9. Një shetitje e bukur me take

Disa femra nuk i pëlqejnë taket ndërsa disa të tjera nuk mund të imagjinojnë ditën pa to. Por, nëse një femër vendos të veshë take të larta, duhet të sigurohet se ecja e saj është elegante dhe e bukur.

giphy-2-1478587773

10. Një zë tërheqës

Meshkujt janë të magjepsur nga zëri tërheqës i një femre, madje disa e bëjnë krahasimin sikur me viagra-n.

tumblr_merkyfzycw1rmsyuro1_500-1478603863

11. Buzë të plota

Buzët e plota apo të mbushura, janë një ndër shenjat më tërheqëse të bukurisë femërore.

giphy-3-1478589418

12. Elegancë

Eleganca ju jep një ekuilibër të përsosur. Ndoshta nuk shpreh seksualitetin femëror, por edhe as nuk e fsheh atë. Eleganca ka të bëjë me imazhin e një gruaje, që nga mënyra e sjelljes e deri te përzgjedhja e aksesorëve.

tumblr_mjk8sva0po1s6zag7o1_500-1478589146

13. Streçe sportive

streçet tërheqin vëmendjen e siluetës femërore. Streçet duken natyrale në një palestër apo gjatë vrapimit, por jo edhe në dyqan.

giphy-4-1478590043

14. Piklat në faqe

Qukat apo piklat në fytyrë duken shumë femërore, na ngjajnë me fëmijërinë dhe i përshtaten shumicës së femrave. Por, fatkeqësisht femrat tentojnë të largojnë paraqitjen e tyre, duke i konsideruar si një pengesë apo defekt të lëkurës.

giphy-5-1478590224

15. Grim natyral

Bukuria natyrore dominon gjithnjë, andaj edhe meshkujt nuk i pëlqejnë femrat të maskuara me shumë përbërje të kozmetikës, por preferojnë të jeni sa më natyrale në dukje.

0-holding-girls-no-make-up-make-up-1478590965

16. Syze

Syzet japin imazh tërheqës, sikur një magnet. Përveç kësaj, ju mund të flirtoni pa u vërejtur me këtë aksesor.

giphy-6-1478590394

17. Buzëqeshje dhe e qeshur e sinqertë

Shumica e femrave kanë frikë se e qeshura e madhe mund të prish imazhin e tyre. Në të vërtetë nuk është kështu, të gjithë meshkujt adhurojnë femrat e lirshme që mund t'i shprehin emocionet e tyre./femra.net/

tumblr_lvdnjcixkz1r2pldm-1478591514

 

Der Beitrag 17 gjërat që asnjë mashkull nuk mund t'i rezistojë tek një femër erschien zuerst auf femra.net.

Përse puna vullnetare është i mirë për shëndetin tuaj

Posted: 17 Nov 2016 12:39 AM PST

puna-vullneater-kujdes-ndihme

Edhe pse periudha e pushimeve mund të ndikojë që të ndjeheni i stresuar apo çmendurisht i zënë, ajo gjithashtu mund të ketë një efekt shumë më të mirë: mund të ju bëjë të ndjeheni shumë zemërgjërë. Kjo është e saktë – gjithçka që dhuroni dhe përkushtimi mund të ju sjellë disponim edhe më të mirë.

“Të jesh bujar nuk është një pasuri e caktuar”, thotë Alex Korb, Ph.D., neuroshkencëtar dhe autor i Upward Spiral: duke përdorur Neuroshkencën për të ndryshuar kursin e depresionit, një ndryshim i vogël në një kohë. “Sa më zemërgjërë të jeni, aq më shumë ndjeni se dëshironi të jeni edhe më zemërgjërë.”

Dhe kjo është një nga mënyrat më të mira të dhurimit që hyn në lojë: vullnetarizmi. Ndihma është një kënaqësi e dyfishtë: duke ndihmuar të tjerët Ju përfitoni për vete në këtë proces.

Sa lartësoheni kur ndihmoni

Nuk është ndoshta çudi që ndihma të bën të ndjehesh mirë, në fund të fundit, edhe një buzëqeshje e thjeshtë mund të jetë ndikuese. “Njerëzit ndihen më mirë kur ne ndjehemi të dobishëm”, thotë Emily Fletcher, themeluese e Ziva Meditation dhe ekspert i mirënjohur. “(Me vullnetarizëm), shpërblimi vjen vetëvetiu – ajo i bën njerëzit të ndjehen më të pranishëm.”

Dhe përderisa ju keni lexuar shumë në lidhje me përfitimet e vetëdijes, studimet sugjerojnë vullnetarizmin – veçanërisht kur ky është një zakon – siguron përfitime afatgjata. Kjo ju bën më të shëndetshëm dhe të shtoni edhe vite në jetën tuaj.

“Vullnetarizmi ju ndihmon të përqëndroheni në cilësitë tuaja pozitive”, thotë Korb. “Meqë ju si qenie e paraqitni veten si një njeri të mirë, kjo mund të ketë një efekt të vetë-afirmimit.” Ky lloj i vetë-afirmimit mund të ndikojë në ndryshime tjera pozitive, thotë Korb, ushqyerje të shëndetshme ose pirje të duhanit më pak.

Dhe kjo nuk është e tëra. Vullnetarizmi mund të jetë një eliksir psiqik, pasi ai ndihmon në uljen e ankthit dhe depresionit te disa njerëz. “Empatia dhe zemërgjërësia mund të rrisë nivelet e oksitocinës,” thotë Korb. Dhe oksitocina, një materie neurokimike bashkë me besimin dhe ndjenjat e afërsisë, mund të reduktojë stresin dhe të shtojë ndjenjën e qetësisë.

Çelësi i korrjes së të mirave është të mos prisni asgjë në këmbim. “Thelbi i motivimit”, thotë Korb. “Nëse ju lexoni këtë artikull, dhe mendoni,” unë do të dal vullnetarë kështu që mund të ndjehem më mirë, “atëherë ju keni një motivim egoist, dhe për këtë arsye, ju nuk do të nxjerrni përfitime pozitive.”

Të paktën një studim e mbështet shumë këtë koncept. Ata që dolën vullnetarë që të ndjehen mirë (apo për t'u lavdëruar) nuk përjetuan të njëjtat ndjenja kënaqësie si ata që ishin të motivuar me vetëmohim. Studime tjera sugjerojnë se ata që dhurojnë më së shumti kanë një pikëpamje pozitive për njerëzit e tjerë.

Plani juaj i veprimit

Është e lehtë të vullnetarizoni gjatë tërë vitit, edhe nëse nuk mund ta bëni atë bamirësi në një vend lokal. Fletcher sugjeron se më mirë të mendoni për “mikro-veprime” gjatë gjithë ditës, se sa për një qëllim të madh.

“Njerëzit mund t'i shtrojnë vetes një pyetje të mirë,” Çfarë është nevoja më urgjente tani? Dhe si dhurata ime të përmbushë më së miri këtë nevojë? “, thotë Fletcher. Ndoshta kjo është diçka e vogël – si vullnetarizmi për të organizuar dhomën e riciklimit në ndërtesën tuaj. Apo ndoshta të ndihmoni në pastrim pas një feste – madje edhe pse do të dëshironit të shkoni në shtëpi. Megjithëse nuk është shumë herët për të filluar vullnetarizmin, studimet tregojnë se bamirësia rritet me moshën.

Nënvizim: “Kujdesuni që puna juaj vullnetare të jetë e vlefshme dhe kuptimplotë”, thotë Fletcher. Shmangni detyrimin, dhe akti bujar bëhet një fitore – fitore për të gjithë të përfshirët…/femra.net/

 

 

 

 

Der Beitrag Përse puna vullnetare është i mirë për shëndetin tuaj erschien zuerst auf femra.net.

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit