Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Lëkurë rinore dhe të shëndritshme me produktet e brendit botëror Dr. Organic” plus 4 more femra.net

loading...

“Lëkurë rinore dhe të shëndritshme me produktet e brendit botëror Dr. Organic” plus 4 more femra.net


Lëkurë rinore dhe të shëndritshme me produktet e brendit botëror Dr. Organic

Posted: 11 Nov 2016 07:06 AM PST

organic-teme-leader-dr

Pharma Leader sjellë për herë të parë në Kosovë brendin botëror Dr.Organic – fituese e shumë çmimeve ndërkombëtare për disa vite rradhazi si dhe produkte të sugjeruara nga shumë fytyra të njohura si: Britney Spears, Ashley Roberts, dhe Kimberly Wyatt. Vitin e kaluar ylli i Hollywood Katie Holmes zbuloi se Dr.Organic është "burimi i saj i rinisë".  A nuk është lëkura e saj e shëndritshme një provë që kjo gjë realisht funksionon?

Ju nuk keni pse të keni frikë më prej rrudhave, nuk keni pse të jetoni me pore të mëdha në fytyrë, me lëkurë të yndyrshme apo të thatë, mund ta harroni hiperpegmentimin, shenjat dhe njollat e moshës, rrathët e syve, tonin jo të shëndetshëm të lëkurës!
Edhe problemet më serioze, si shenjat e tërheqjes, tashmë mund të kenë një zgjidhje të lehtë dhe të shpejtë.
Produktet Dr.Organic japin një ndryshim të dukshëm për problemet në lëkurë, pavarësisht moshës, gjinisë dhe llojit të lëkurës. Këto produkte kthejnë balancimin e thatësisë apo dhe yndyrës së lëkurës, përmirësojnë lëkurën e thatë dhe të rrudhosur, eliminojnë njollat, rrudhat dhe shenjat nga tërheqja e lëkurës.

Përbërësit e tyre të thjeshtë janë krejtësisht natyralë, organikë dhe sigurojnë efekte të dobishme për lëkurën tuaj; rifreskojnë, rigjallërojnë, pastrojnë, përmirësojnë lëkurën tuaj dhe pas 2 – 4 javësh përdorim do të duket dhe më e re.

Përbërësi më i rëndësishëm është mukusi i kërmillit. Ky përbërës natyral çudibërës e bën lëkurën tuaj të pastër dhe rrezatuese. Këtu keni disa perfitime të mukusit të kërmillit për lëkurën tuaj:
– Ndihmon në mbajtjen e lëkurës suaj sa më të shëndetshme si dhe gjithashtu ndikon në përmirësimin e funksionimit të qelizave me përdorimin e antioksidantëve.
– Specialistët konfirmojnë se mukusi i kërmillit është efektiv dhe ndihmon në trajtimin e të gjitha llojeve të shenjave dhe gjithashtu shëron dhe parandalon shenjat nga tërheqja e lëkurës.
– Neutralizon dëmtimet nga dielli duke parandaluar rrudhjen parakohe dhe plakjen e lëkurës.
– Përshpejton ripërtëritjen e indeve të dëmtuara.
– Hap poret e bllokuara; nxit rigjenerimin e shpejtë të lëkurës pas plagëve të shëruara.
– Rikthen plasticitetin e indeve.
– Efektive në luftën kundër pigmentimit si psh. njollave të moshës.
– Lufton infektimet e lëkurës.
– Kërmijtë nuk dëmtohen gjatë këtij procesi dhe mbahen të sigurtë në një ambient shumë të ngjashëm me ambientin e tyre natyral. Mukoza nxirret me kujdes pa i shkaktuar asnjë dëm kërmijve. Mukoza e akumuluar filtrohet shumë herë dhe më pas paketohet për produktet tona.

Dr.Organic Snail Cream do të heqë në mënyrë efektive të gjitha rrudhat, shenjat dhe njollat në fytyrë. Lufton poret e zmadhuara, rrathët poshtë syve dhe gjithashtu përmirëson tonin e lëkurës.
Aplikimi i rregullt i kësaj kreme do ta bëjë fytyrën tuaj të duket më e freskët, e butë, dhe më e lëmuar.

Për një fytyrë sa më të shëndetshme, në mëngjes është e rëndësishme të bëhet pastrimi i fytyrës dhe më pas të vendoset kremi. E njëjta rutinë përdoret edhe gjatë mbrëmjes duke zëvendësuar kremin hidratues me serum për fytyrën.

Arsyeja kryesore pse rekomandohet përdorimi i serumit është të merren më shumë ushqyesit dhe lagështia, në shtresat e thella të lëkurës, shtresa të cilat një krem nuk i arrin dot. Kremrat e thjeshtë kanë molekula të mëdha, të cilat mund të penetrojnë në shtresën e parë të lëkurës duke e hidratuar atë. Serumi i fytyrës është i përbërë nga molekula më të vogla, dhe për këtë arsye, kanë mundësi të penetrojnë në thellësi të shtresave të lëkurës.

Dr.Organic Snail Gel Face Serum rindërton dhe forcon lëkurën e fytyrës, hidraton dhe ushqen lëkurën, i dhuron shkëlqim dhe butësi, dhe ndihmon lëkurën ti rezistojë plakjes! Hap menjëherë poret e bllokuara dhe heq qelizat e vdekura; Madhësia e poreve zvogëlohet dhe lëkura bëhet në mënyrë të dukshme më e lëmuar.
Forcimi i lëkurës parandalon shfaqjen e plakjes, njollave dhe shenjave nga tërheqja e lëkurës, për të gjitha llojet e lëkurës dhe është e gjitha natyrale.

Kur është fjala për plakjen, ne të gjithë e dimë se zona e syve është gjithmonë e para që fillon të rrudhet. Ju mund të keni lëkurë të butë rinore kudo tjetër por sytë kurrë nuk gënjejnë dhe pothuajse gjithmonë tregojnë moshën tuaj të vërtetë.

Snail Gel Eye serum eliminon rrudhat rreth syve, e bën lëkurën më të butë, më të tonifikuar dhe më të hidratuar! Mund të përdoret edhe ditën edhe natën dhe është e përshtatshme edhe për grim!

Dr.Organic Snail Gel Moisture Mask është maskë ideale për lëkurë më të bukur! Kjo maskë detoksifikuese ndihmon elasticitetin e lëkurës, largon papastërtitë dhe yndyrën e tepërt në lëkurë, ushqen lëkurën në thellësi dhe e bën atë më të shkëlqyeshme!
Dr.Organic Snail Gel Moisture Mask ndihmon në reduktimin e dukshëm të shfaqjes së rrudhave dhe përmirëson tonin dhe strukturen e përgjithshme të lëkurës. Stimulon qarkullimin e gjakut, relakson muskujt e lodhur të fytyrës dhe zbut vijat dhe rrudhat duke gjeneruar qeliza të reja dhe më të shëndetshme të lëkurës.

Produktet tona janë ekonomike për tu përdorur, me rezultate të dukshme vetëm pas 2-4 javësh përdorimi!

Do ta ndjeni efektin edhe vetëm pas herës së parë të përdorimit, fytyra juaj do të jetë e pastër dhe e freskët dhe do e ndjeni lëkurën tuaj më të re!/femra.net/

Prodhues: Dr. Organic

Importues: Pharma-Leader / Prishtinë

Mob. +377 (0)45 6557 47

Mati 1, Rruga B, Objekti Residion, A/02, kati i !-rë, nr. 2.

10000 Prishtinë

Për më shumë informata, klikoni këtu…

screen-shot-2016-11-01-at-1-51-07-pm

 

Der Beitrag Lëkurë rinore dhe të shëndritshme me produktet e brendit botëror Dr. Organic erschien zuerst auf femra.net.

Libri ilustrues që po i ndihmon femrat të pëlqejnë organet gjenitale të tyre

Posted: 11 Nov 2016 01:52 AM PST

organe-gjenitale-kujdes-paraqitje-liber-lustrime

Organet gjenitale femërore jo gjithnjë duken në pozitë të mirë apo ndriçuese, por përmes këtij libri ilustrues gjithçka do të ndryshojë mendimet tuaja.

Rachel Rolseth krijoi një broshurë me 36 faqe Lady Bits  për të mësuar femrat e të gjitha moshave në lidhje me trupin e tyre si dhe për të inkurajuar ato që të ndjehen mirë në lidhje me organet e tyre dhe çdo gjë që bëjnë. Faqet përmbajnë ilustrime shumëngjyrëshe dhe përshkrime poetike rreth ovulacionit, ciklit menstrual, kontrollit të lindjes dhe gjëra tjera që çdo femër që ka vaginë duhet t'i dijë, të gjitha këto të paraqitura me një opinion pozitiv për organet dhe seksualitetin femëror.

organe-gjenitale-femra

"Unë jam një motër e madhe dhe një hallë, dhe ideja e këtyre vajzave është dëshira për të jetuar në një vend ku femrat ndjehen të paturpëruara për ekzistencën e tyre", thekson Rolseth. "Unë mendoj se femrat dhe vajzat më të reja nuk flasin sa duhet me njëra-tjetrën për gjenitalet e tyre, kështuqë e tëra që mësojmë është nga ajo që shohim në pornografitë apo në internet, dhe për më tepër këto imazhe nuk janë aspak të vërteta".

Meqenëse seksualitet, veçanërisht seksualiteti femëror është shpesh një tabu temë, Rolseth është e kënaqur me punën e saj, e cila ka nxitur një bisedë në temën e librit: "Papritmas, një dhomë përplot me femra filluan të flasin për ciklin menstrual dhe buzët e vaginës së tyre, sikur të mos ishte ndonjë gjë e turpshme", theksoi ajo.

Rolseth theksoi se ky libër është për të gjitha moshat. "Unë e kam bërë këtë libër edhe për vajza 14 vjeçare e deri në versionin 30 vjeçar të vetes sime. Nëse ky libër iu bie në dorë vajzave më të reja, shpresoj që kjo të jetë një ndërlidhje e bisedave rreth trupit femëror nga një grua që i këshillon ato më të rejat"./femra.net/

Der Beitrag Libri ilustrues që po i ndihmon femrat të pëlqejnë organet gjenitale të tyre erschien zuerst auf femra.net.

Sekreti i një marrëdhënie të lumtur në fakt është ajo çfarë keni besuar!

Posted: 11 Nov 2016 01:35 AM PST

marredhenie-cifte-lidhje-dashuri-lumtur

Cili është sekreti i një marrëdhënie të lumtur me partnerin tuaj?

Të ushqeni njëri-tjetrin pranë shtratit, përderisa i kushtoni vargje dashurie partnerit?

Lundroni nëpër det në muzg pas perendimit të diellit?

Ose, ndoshta të luftoni me njëri-tjetrin duke u goditur me pjata?

Dëshironi të dini se sa gjatë do të zgjasë marrëdhënia juaj? Ekziston një aplikacion për këtë

Jo, nuk është asnjëra nga lart. Sekreti i vërtetë i dashurisë së përjetshme është… vendosshmëria.

Dhe, jo të vendosni për ndonjë shtëpi të vogël të lezetshme, por të vendosni dhe të pranoni zgjidhjen e partnerit tuaj, duke deklaruar dashurinë tuaj të pavdekshme, e jo të kërkoni diçka më të mirë.

Në një studim të titulluar: "çfarë parashikon kënaqësinë në një lidhje romantike dhe intenziteti i vetëpërmbajtjes mashkullore, sipas autorit Daniel Conroy-Beam duke pohuar se gjithçka ka të bëjë me mospërputhjen e vlerave mashkullore. Kjo ndikon dhe mund të ketë efekte të rëndësishme dhe të besueshme për kënaqësinë në marrëdhënie.

Disponueshmëria e partnerëve të cilët plotësojnë preferencat e tjetrit, nga ana tjetër zvogëlohet kënaqësia në marrëdhënie, sidomos njerëzit që çftëzohen me partnerë me vlera më të ulëta.

Rregulla për një marrëdhënie të lumtur…

Studimi gjithashtu ka konfirmuar se thejshtë nuk duhet të kërkoni shumë gjëra nga partneri, mos u bëni lajkatar dhe vendosuni për realitetin tuaj – pranoni partnerin i cili qesh me shakatë tuaja, ju prek flokët dhe duket shumë i lezetshëm kur zgjohet në mëngjes nga gjumi./femra.net/

 

 

Der Beitrag Sekreti i një marrëdhënie të lumtur në fakt është ajo çfarë keni besuar! erschien zuerst auf femra.net.

Ky stilist i talentuar dëshmon se çdo femër mund të jetë një mbretëreshë

Posted: 11 Nov 2016 01:06 AM PST

femer-mbretereshe-kujdes-dukje-stilist

Konstantin Bogomolov është një artist dhe dizajner i talentuar nga Riga, Letoni. Ai zotëron një shkollë bukurie në të cilën fton të gjitha llojet e femrave për të qenë modele të tij, duke filluar nga studentet e deri te pensionistet. Me ndihmën e studentëve të tj, ai krijon mrekullira. Konstantin përdor njohuritë e tij psikologjike për të realizuar diçka më tepër nga vet personi në fjalë; ai krijon një imazh krejtsisht të ri, duke u bazuar në profesionin dhe personalitetin e çdo gruaje. Ai ndihmon modelet e tij qëtë ndjehen sa më shumë femërore, të sigurta dhe plot vetëbesim.

Këtu, po ju paraqesim disa shembuj nga puna e Konstantin, duke na përkujtuar se çdo femër mund të na verbojë dhe frymëzojë./femra.net/

 

Burim: brightside

 

Der Beitrag Ky stilist i talentuar dëshmon se çdo femër mund të jetë një mbretëreshë erschien zuerst auf femra.net.

Kjo faqe e mrekullueshme e internetit do të ju ndihmojë të gjeni VIP personin që ju përngjan!

Posted: 11 Nov 2016 12:31 AM PST

faqe-interneti-ngjani-famshem

Me zhvillimin e teknologjive të reja pothuajse çdo ditë, nuk është aspak çudi edhe shfaqja e shërbimeve më të pazakonta në internet. Si, për shembull, webfaqja e Microsoft-it CelebLike.me, ju lejon që të gjeni personin Vip që ju përngjan më së shumti. Përgatituni, pasi përballja juaj e mistershme është vetëm disa klikime larg zbulimit!

Është shumë e thjeshtë: hyni në faqen e duhur të internetit dhe ngarkoni foton tuaj. Pas një kohe të shkurtër, ky shërbim online do të shfaq një foto të ndonjë Vip personi që vizualisht përputhet me foton tuaj, si dhe kalkulon rezultatet e përputhshmërisë.

luaj-ngjani-vip

Skanimi bazhoet në shumë parametra të fytyrës, megjithatë disa karakteristika të tilla si gjatësia e flokëve dhe ngjyra nuk mirren parasysh.

235655-650-1456992162-645

Natyrisht, ky shërbim është vetëm për argëtim dhe rezultatet nuk duhet të merren seriozisht, por ju sugjerojmë që ta provoni. Kush e di, ndoshta është koha të paketoni valixhet dhe të rezervoni një fluturim për konkursin e ngjashmërisë me ndonjë Vip person. Pra, cili i famshëm ju përngjan më së shumti juve?

235505-650-1456992162-888

luaj-ngjani-vip

235705-650-1456992162-777

 

 

Der Beitrag Kjo faqe e mrekullueshme e internetit do të ju ndihmojë të gjeni VIP personin që ju përngjan! erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit