Ruaje këtë postim
Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript!

Na ndiqni me email - Follow by Email - Merrni njoftime për postimet e reja

Ruaje këtë postim

“Lista e aksesorëve më të bukur për flokë” plus 5 more femra.net

loading...

“Lista e aksesorëve më të bukur për flokë” plus 5 more femra.net


Lista e aksesorëve më të bukur për flokë

Posted: 01 Nov 2016 03:19 AM PDT

floke-aksesoret-kujdes-trend-bukur

Të gjitha aksesorët për flokë si llastikë të bukur, shirita zbukurues për flokë dhe karfica me detaje të ndryshme janë një frymëzim i pranverës së vitit 2017.

Pasarelat e modës për sezonin pranverë 2017 janë të mbushura me bizhuteri stolisëse si dhe aksesorë plot ngjyra për në flokë. Më poshtë po ju paraqesim aksesorët më të dalluar që do të jenë si frymëzim i juaji për sezonin pranverë 2017.

 1. Rrip dekorativ

Aksesorë për të lidhur bishtalecin tuaj në formën e një rripi. Kjo është një pamje që vërtetë do të ju bëjë të dalloheni për nga stili i veçantë.

hbz-the-list-best-hair-accessories-16-tibi-bks-v-rs17-6620_1

 1. Kapëse flokësh në formë rripi

Stilimi i flokëve më i lehtë: mblidhni flokët nga prapa me një stil të lirshëm dhe kapni me këtë aksesor frymëzues në formë rripi.

hbz-the-list-best-hair-accessories-06_1

 1. Shirit i zi

Një shirit i zi është aksesori më i gjithanshëm dhe jo i shtrenjtë sa i përket aksesorëve për flokë. Ky shirit dekorativ mund të kombinohet me stilimin e flokëve si punxh apo të mbledhura nga prapa.

hbz-the-list-best-hair-accessories-12-erdem-bks-m-rs17-1970_1

 1. Inspirimi me detaje të luleve

Edhe flokët më të çrregullta apo jo të krehura mirë mund të duken mrekullueshëm me anë të zbukurimit të këtyre shnollave me detaje lulesh.

hbz-the-list-best-hair-accessories-11-emi-jay_1

 1. Fendi

Koleksioni nga Fendi i përbërë nga ekipi i tij dhe stilisti i flokëve Sam McKnight kanë mbledhur copëza dekoruese për flokë me efekt ngjitës.

hbz-the-list-best-hair-accessories-13-fendi-bks-z-rs17-1994_1

 1. Karficë elegante në formë rrethore

Ky aksesor do të zbukurojë në mënyrë të veçantë flokët e juaja plot shkëlqim dhe të lëmuara.

hbz-the-list-best-hair-accessories-07_1

 1. Chanel

Mos i humbisni këto llastikë flokësh plot ngjyra që përdoren për kapjen e flokëve e që janë ekspozuar në pasarelat e shtëpisë së modës Chanel.

screen-shot-2016-10-07-at-34936-pm

 1. Llastik prej gëzofi

Ky llastik prej gëzofi është një aksesor shumë interesant nëse i dekoroni flokët apo bishtalecin tuaj.

hbz-the-list-best-hair-accessories-05_1

 1. Mbretëresha bletë

Të keni aksesor në formën e një blete në kokën tuaj, është diçka shumë intriguese dhe me stil.

hbz-the-list-best-hair-accessories-04_1

 1. Bottega Veneta

Këto lloj karficash që vendosen pas veshit janë vërtetë detaje mbresëlënëse dhe duken sikur një vazhdimësi e vathëve.

hbz-the-list-best-hair-accessories-10-bottega_1

 1. Aksesor prej kristali

Nëse kërkoni diçka me detaje kristali, perla apo elemente sëarovski, atëherë ky lloj aksesori i përmban të gjitha.

hbz-the-list-best-hair-accessories-03_1

 1. Marchesa

Nëse i keni të mbledhura flokët nga prapa apo dredha natyrale, mund të shihni se si flokët e modeleve në shtëpinë e modës Marchesa janë dekoruar me aksesor prapa veshit.

hbz-the-list-best-hair-accessories-14-marchesa_1

 1. Karfica të bukura

ky lloj krehëri apo karfice është një detaj i mrekullueshëm për të ju bërë të dukeni e veçantë në stilin tuaj elegant.

hbz-the-list-best-hair-accessories-02_1

 1. Bizhuteri në formë kurore

Nuk ka aksesorë më mbresëlënës se një kurorë e kombinuar me shirit e cila është shumë e thjeshtë për tu vendosur në ndonjë mbrëmje apo eveniment festiv.

hbz-the-list-best-hair-accessories-09_1

 1. Rodarte

Stilisti i flokëve Odile Gilbert dhe ekipi i saj kanë kauar orë të tëra për prerjen dhe qepjen e pëlhurave të ndryshme si një lloj shiriti për kokë. Vendoset nga prapa flokëve si mbulim i tërësishëm dhe detaj fantastik.

hbz-the-list-best-hair-accessories-15-rodarte-bks-v-rs17-8465_1

 1. Kurorë me detaje thumbash dhe perlash

Nuk ka aksesor më të kërkuar se ky lloj shiriti dekorativ i mbuluar me thumba dhe perla zbukuruese./femra.net/

hbz-the-list-best-hair-accessories-08_1

Der Beitrag Lista e aksesorëve më të bukur për flokë erschien zuerst auf femra.net.

E vërteta rreth trajtimit brazilian të flokëve!

Posted: 01 Nov 2016 02:31 AM PDT

floke-brazilian-drejtim-fenirim

Pas deklarimit si një mrekulli e trajtimit për drejtimin e flokëve, a mund të ndikojnë mbi të gjitha të thënat e VIP-ave për rezultatet jo dhe aq të mira si dhe efektet negative të proteinës 'keratin'?

Pasi Jennifer Aniston reklamoi prerjen e flokëve si rezultat i dëmit të shkaktuar nga trajtimi brazilian për drejtim të flokëve (keratin) pasuan edhe shumë diskutime kontraverse rreth proceseve kimike të tij. Ndërsa nga ana tjetër, kompanitë dhe sallonet e bukurisë promovojnë shërbime të shtrenjta dhe të njohura se është trajtim i shëndetshëm dhe se nuk dëmton fijet e flokëve, mirëpo skenaret reale, ngjashëm sikur me Aniston dhe stilistë të flokëve sugjerojnë ndryshe.

Edhepse është shumë lehtë të caktoni një takim në sallon si dhe të uleni në karrige, por ajo që mund të shkaktojë ky trajtim me keratin flokëve tuaj është me të vërtetë intenzive. "Ky trajtim është një sistem i zbutjes së flokëve gjysmë-permanent që synon drejtimin e flokëve në shtresën e jashtme" – thekson David Babaii, stilist i famshëm i flokëve në Los Angeles. Ky trajtim depoziton një verzion të lëngshëm të proteinës keratin në flokët tuaj së bashku me një kimikat mbrojtës-i cili aplikohet direkt në flokë të thata e më pas me anë të një hekuri për flokë hekurosen fijet në drejtim të drejtë.

Përderisa Babaii pranon se ky trajtim ka përparësitë e veta si për shembull drejtimi i dredhave përkohësisht, mirëpo kjo nuk nënkupton se ka edhe mangësi të shumta. Megjithatë, ka disa aspekte alarmante në lidhje me trajtimin i cili mund të jetë shumë shqetësues për shëndetin tuaj. Është vërtetuar se ky trajtim është një formulë që përmban formaldehid, komponimet e të cilit mund të jenë kancerogjen, në të cilën edhe qendrat më të mëdha pohojnë se edhe ato produkte që vlerësohen si natyrale dhe pa përmbajtje të kimikateve nuk janë reale. Aspekti tjetër negativ i këtij trajtimi është edhe temperatura në të cilën duhet ti ngrohni flokët tuaj për të përmbushur qëllimin, shpjegon Babaii. Nxehja e hekurit deri në 450 shkallë nuk bën edhe aq mrekullira në flokët tuaj.

Babaii thekson se nëse jeni një adhurues i flaktë i flokëve të drejta, para se të zgjedhni trajtimin me keratin duhet të bëni një pasqyrë të shëndetshme rreth flokëve tuaj. Nëse flokët i keni të dëmtuar, trajtimi tradicional me keratin mund të jetë në rregull, por mos harroni se edhe këto produkte kanë një nivel të dëmit. Kjo varet se sa është i hapur dhe i sinqertë stilisti juaj dhe se efekti i drejtimit të dredhave është vetëm i përkohshëm. Ja disa këshilla të thjeshta që Babaii i ofron klienteve të tij:

Flokët tuaj janë pasqyrë e asaj çfarë konsumoni. Është shumë me rëndësi që të keni një dietë të ekuilibruar në të cilën përfshihen shumë fruta të freskëta dhe perime, thekson Babaii. Gjithashtu konsumoni proteina të mjaftueshme në ushqim si vezë, mish pule dhe kos, por edhe konsum të hekurit i cili mund të gjendet në farat chia dhe zarzavate të ndryshme duke përfshirë spinaqin.

Flokët në gjendje të mirë fillojnë qysh në dush. "Me klientët e mi unë predikoj këshillat për rëndësinë e pastrimit të përditshëm për kujdesin e flokëve me anë të përbërësve të shëndetshëm. Kërkoni për hidratues apo përbërës që ndihmojnë riparimin dhe mbrojtjen e agresorëve të mjedisit, të tilla si antioksidantë dhe proteina".

Aplikoni kondicioner çdo ditë. "Hidratoni flokët çdo ditë me kondicioner si dhe produkte tjera stiluese, madje edhe nëse flokët i keni të yndyrshme, sepse është e nevojshme për skajet e qimeve të flokëve", pohon Babaii. Gjëja më e rëndësishme është pastrimi, pastrimi dhe vetëm pastrimi i mirë i flokëve./femra.net/

 

Der Beitrag E vërteta rreth trajtimit brazilian të flokëve! erschien zuerst auf femra.net.

15 këshilla më të njohura rreth grimit në Pinterest

Posted: 01 Nov 2016 02:17 AM PDT

grim-keshila-pinterest-kujdes-aplikim-perdorim

Bëjeni rutinën tuaj të bukurisë më të lehtë me anë të këtyre ideve të shkëlqyera…

 1. Zgjedhni fondacionin e duhur.

Sigurohuni që të zgjedhni nuancën e duhur të fondacionit (sherkit) duke testuar produktet në qafë- jo në dorë apo krah.

1475252898-1463511897-enhanced-14759-1444923793-4

 1. Shtrijeni mirë lajnerin dhe lapsin per sy

Që të dukeni më seksi dhe tërheqëse, zbutni linjat e lapsit apo lajnerit duke e shtrirë dhe hijëzuar mirë.

1475252899-1463512178-thebeautydepartmentcom-smudging-101

 1. Aplikoni hijëzues për sy (highlighter)

Aplikoni këtë produkt në skajin e brendshëm të syrit dhe në mesin e kapakut që të dukeni më të freskët si dhe në pjesën e poshtme të vetullave.

1475252900-1463511930-t2-81082

 1. Aplikoni maskara në mënyrën e duhur

Bëni qerpikët të duken më të mëdhenj dhe më të plotë duke përdorur brushën e maskarës nga poshtë – lartë syrit e më pas përdorni brushën në mënyrë vertikale duke plotësuar brendësinë e qerpikëve.

1475252901-1463512339-ebfb1a4b563532fd7951fd91dd0be78c

 1. Aplikoni mjeshtërinë e lajnerit të lëngshëm

Përdorni një copë ngjitësi për të aplikuar lajnerit në formë të duhur.

1475252901-1463512627-11aec064960746a1e17af1d6141fd2cb

 1. Jepuni formë vetullave

Plotësimi i vetullave nuk duhet të jetë një proces i gjatë. Thjeshtësojeni procesin duke aplikuar laps për vetulla që të definoni pjesën e poshtme të vetullës, e më pas duke e shtrirë në tërë vetullën.

1475252902-1463513249-5f3bb9a2a019f01020654999b623e077

 1. Mbuloni qarqet poshtë syve

Duke mbuluar qarqet e errëta poshtë syve me anë të korrektorit është një nga mënyrat më të mira për të fshehur defektet e lëkurës suaj.

1475252903-1463513405-how-to-use-red-lipstick-to-cover-under-eye-circles-makeup-tutorial-233x1024-1

 1. Jepuni formë të përkryer buzëve tuaja

Definoni buzët tuaja duke krijuar një "X" formë në mes të buzëve. Më pas përmirësoni formën sipas nevojës së plotësimit me laps për buzë e më pas buzëkuq për qëndrim më të gjatë.

1475252903-1463514271-9c07c96772a83bcb6f6b0bfe0250fe4e

 1. Theksoni mollëzat tuaja

Përdorni bronzë dhe me anë të brushës përmirësoni strukturën e eshtrave duke theksuar mollëzat e faqeve.

1475252904-1463515088-enhanced-20240-1439315879-12

 1. Riparoni një kompakt pudër të thyer

Riparoni një kompakt pudër të thyer, skuqës, hijëzues apo bronzer me anë të kësaj ideje gjeniale. Përdorni pak alkohol dhe një qese plastike që ta mblidhni dhe forconi produktin e thyer.

1475252905-1463515276-tbdsavingface1-1

 1. Aplikoni hijëzimin e syve "smokey eye"

Krijoni hijëzimin e syve me teknikën "smokey eye" me anë të këtyre hapave të thjeshtë. Përdorni një laps për sy duke krijuar shenjën '#' në skajin e kapakut të syrit e më pas duke e shtrirë mirë lapsin deri sa të krijoni hijëzimin e nevojshëm.

1475252906-1463515406-hashtag

 1. Bëjeni që buzëkuqi të ju zgjasë gjatë tërë ditës

Bëjeni që buzëkuqi të ju zgjasë me orë të tëra gjatë ditës. Vendoseni një pecetë afër buzëve dhe aplikoni mbi të pudër pluhur të tejdukshëm që të zgjasë sa më shumë ngjyra.

1475252907-1463586690-gettyimages-184314783

 1. Aplikoni grimin që të ju zgjasë sa më gjatë

Lejoni që fytyra juaj të shkëlqejë dhe të zgjasë gjatë tërë ditës me anë të kësaj teknike. Pas shtresëzimit me fondacion, përfundojeni procesin me pudër në formë pluhuri të tejdukshëm që të krijojë një efekt të përsosur të pamjes suaj.

1475252909-1463518404-6a88b48ccaab98560b8fe6b3e8e2aba2

 1. Bëni produktet tuaja kozmetike që të jenë shumë-funksionale

Përdorni nuancën tuaj të preferuar të lapsit për buzë apo buzëkuq si skuqës i faqeve. Lehtësisht aplikojeni produktin kozmetik në faqet tuaja dhe shtrijeni mirë.

1475252910-1463519536-b379886cfa532b84e39b1e520b5fddef

 1. Mbështetuni në funksionin e një luge

Zotëroni teknikat dhe truqet e aplikimit të grimit si konturimi, aplikimi i maskarës, pa shkaktuar ndonjë rrëmujë, vetëm përmes përdorimit të një luge kuzhine./femra.net/

1475252911-1463587188-gettyimages-200514760-012

 

Der Beitrag 15 këshilla më të njohura rreth grimit në Pinterest erschien zuerst auf femra.net.

10 maskat më të mira për riparimin e flokëve nga dëmtimi i diellit gjatë verës

Posted: 01 Nov 2016 01:54 AM PDT

maskat-mira-floke-kujdes-diell

Pas kënaqësisë suaj në shijimin e errezeve të diellit dhe surfimit në ujë, tani është koha të riparoni flokët me disa produkte vërtetë dobiprurëse. Ja një listë e kuruar që ndihmon në përmirësimin e skajeve të djegura apo fijeve të dëmtuara nga dielli.

Oribe. Çaj i bardhë, ekstrakt baobab dhe jasmini riparojnë flokun gjatë larjes së tyre.

floke-maske-kujdes-diell-vere-1

Ouai. Produkti ynë më i preferuar në linjën e stilistët të famshëm Jen Atkin: Ky trajtim flokësh. Përbërësi i mrekullueshëm i ekstrakti të bimës artiçoke zbut qimet dhe mbron ngjyrën nga venitja.

ouai

Davines. Nëse kaloni tërë kohën në plazh, zbutni flokët me këtë lloj produkti, nga rrënjët deri te skajet. Ose edhe më mirë, aplikoni në skajet para se të hyni në ujë apo të keni kontakt me diellin, në mënyrë që t'i siguroni flokëve mbrojtje shtesë.

davines

Rahua. Mos u frikësoni nga proceset shumë funksionale: shtoni gjysmë shishe të vajit në bazën e kremit dhe aplikojeni në flokë, nga rrënja e deri te skajet.

rahua

Christophe Robin. Ky produkt është i pasur me vaj të pastër ulliri dhe vaj nga farat e dardhës, duke ofruar një erë aq të mirë saqë i bën edhe shëndetit të flokëve.

christophe-robin

Orlando Pita. Ky produkt është ideal për të gjitha llojet e flokëve, por veçanërisht për flokët me ngjyrë dhe ato që kanë trajtim me shumë kimikate, kjo maskë ofron hidratim intenziv dhe skaje të buta të flokëve.

235

Kérastase. Nëse keni flokë të trashë dhe të thatë, aplikoni këtë maskë kremoze pasi të thani flokët me peshqir për rreth 5 minuta,më pas lani sërish duke ju ofruar ushqyerje të flokëve për 72 orë.

erf

Verb. Ky produkt është me bazë bimore dhe pa përmbajtje gluteni, kjo maskë hidratuese gjithashtu përmban vaj nga babassu me efekt hidratues dhe ushqyes.

hbz-masks-09

Strivectin. Ky produkt nuk përmban paraben, sulfate dhe ftalate, është maskë e thellë që përmban komponime ceramide për rigjenerim të skajeve të flokëve, kështu që është ideale për flokët e dëmtuar ose shumë të holla.

hbz-masks-08

Harklinikken. Kjo maskë pa aromë është e përbërë me vaj quinoa, liri dhe avokadoje për trajtim natyral të zbutjes së flokëve./femra.net/

hbz-masks-04

 

 

Der Beitrag 10 maskat më të mira për riparimin e flokëve nga dëmtimi i diellit gjatë verës erschien zuerst auf femra.net.

Biskota të shpejta

Posted: 01 Nov 2016 01:24 AM PDT

biskota-shpejta-embelsire

Përbërësit

3 vezë
3 filgjane te vegjel sheqer
3 filgjan te vegjel vaj
500-600 gr miell
1 pluhur për pjekje
1 sheqer sheqer vanilije
sipas deshires marmalate

 

Hapat

1. Perzijme vezet me sheqerin dhe sheqer vaniljen derisa te shkrihet sheqeri.

2. Me pas htojem vajin,shtojme 3-4 luge miell te perziera me pluhurin per pjekje dhe

perziejme.

3. Vazhdojme te shtojme miell gradualisht derisa brumi te mos nngjitet per duar.

4. Ne tavolinen e punes te permillur nxjerrim brumin nga i cili hollojme nje pete te holle 3-4 mm dhe me figurat per biskota nxjerrim forma(ne munges te filgurave mund ti nxjerrim me nje gote te vogel ose ti presim katrorka me thike)

5. Biskotat i radhisim ne tepsi te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 200 grade per 6-7 minuta.

6. Me pas i lyejm nga dy me marmelate dhe servojme me caj ose kafe.

Ju befte mire.

 

 

Burim: kuzhinashqiptare

Der Beitrag Biskota të shpejta erschien zuerst auf femra.net.

13 arsye pse vetullat tuaja duken keq

Posted: 31 Oct 2016 07:10 AM PDT

vetulla-forme-gabime-tragjike-dukje-femra-fytyre

Jeni duke vepruar gabimisht! Por mos u shqetësoni, ka shpresë.

Vetullat tuaja formësojnë fytyrën dhe i japin asaj strukturë, kështuqë është e rëndësishme ti mbani ato në formë gjatë gjithë kohës. Jeni të shqetësuar se nuk janë si duhet? Kemi pyetur make up artisten Cyndle Komarovski se çfarë i bëjnë vetullat tuaja të duken të shëmtuara dhe si ti përmirësoni ato. Lexoni këshillat në vazhdim.

1. I nënvizoni shumë vetullat tuaja. Të theksoni shumë vetullat në mënyrë të ashpër mund të prishë formën e tyre natyrale dhe ti bëjë ato të duken si të rreme. Në vend të kësaj, aplikoni lehtë lapsin për vetulla apo ndonjë brushë si dhe jepeni formën të ngjajë sa më natyrale.

vetulla

2. Skaji i vetullës është shumë i zgjatur. Zgjatja e tepruar e bishtit të vetullës mund të prishë formën e rregullt të vetullave, duke jua bërë fytyrën të duket e tërhequr te poshtë. Vetullat natyrisht ndalojnë në një vend dhe tërheqin fytyrën te lartë, gjë që kjo është forma që ju dëshironi ta mirëmbani. Që të kuptoni se skaji i vetullës duhet të përfundojë, përdorni laps për vetulla në diagonale me vrimat e hundës suaj si dhe skajin e syve tuaj.

Untitled-5

 

3. E ekzagjeroni me harkun e vetullave tuaja. Harqet e vetullave mund të ju ndryshojnë pamjen e fytyrës, të ju bëjnë të dukeni të habitur apo mërzitur madje edhe kur nuk jeni. Pra, nëse nuk keni harqe natyrale dhe ju tentoni ti formësoni në mënyrë delikate, mbani një laps për vetulla në diagonal me qendrën e syrit tuaj. Kjo është saktësisht ajo që çdo hark duhet të formësohet natyrshëm.

kuhuygii


Femra.net ju propozon setin e produkteve Rimmel, për kujdesin e vetullave. Gjithçka për të cilat mund të keni nevojë. Për më shumë informata, klikoni këtu…

 

rimmel-vetulla


4. Ju nuk formësoni vetullat tuaja. Vetullat e pa rregulluara janë një gjë, por vetullat e pa formësuara nuk i japin pamje të mirë fytyrës suaj. nuk keni kohë të shkoni në ndonjë profesionist për heqje të tyre? Thjeshtë ndiqni formën e vetullave dhe hiqni pjesën e tepruar që paraqitet jashtë formës së përgjithshme.

Untitled-5

 

5. Keni pjesë të caktuara të vetullave pa qime. Nëse jeni viktimë e heqjes së tepërt të vetullave në të kaluarën, mos u shqetësoni nuk jeni vetëm. Që ti plotësoni vrimat apo hapësirat pa qime, përdorni brushë të vogël kënddrejtë për ti plotësuar ato.

Untitled-5

 

6. Jeni duke përdorur shumë hijëzues (highlighter). Të theksoni vetullat tuaja me një hijëzues, mund të bëni që të dominojnë harqet tuaja apo të jenë në qendër të vëmendjes. Në vend të kësaj, zgjedhni një korrektor që është një nuancë më e lehtë se lëkura juaj me qëllim që të ndriçojë zonën tuaj rreth vetullave.

Untitled-7

 

7. I mbushni tepër vetullat tuaja. Kjo mund të ju bëjë ti ngjani binjakes së Groucho Marx-it. Rezultati që të keni vetulla më të errëta por natyrale, nuk është aplikimi i formulës që jeni duke e përdorur në lëkurën tuaj. Nëse keni ndonjë vend pa qime dhe përpiqeni ti mbushni ato, kjo është tjetër gjë, por nëse thjeshtë dëshironi të errësoni vetullat tuaja dhe ti mbushni ato, provoni maskarë për vetulla që mund të ju jape një nuancë të lehtë.

Untitled-6

8. Nuk i plotësoni mirë vetullat tuaja. Nëse mendoni se keni nevojë vetëm pjesën e përparme të vetullës ta vizatoni, apo thjeshtë skajin e saj, duke lënë kështu mesin pa ngjyrë apo pa theksim, atëherë veproni gabim. Ju duhet ta theksoni tërë vetullën tuaj, nga fillimi e deri te skaji i saj. Nëse nuk e vizatoni vetullën në mënyrë të barabartë, atëherë do të merrni pamje të pakompletuar të cilën askush nuk e dëshiron.

refer

 

9. Aplikoni ngjyrën e gabuar të vetullave. Të zgjedhësh ngyrën e gabuar të vetullave për mbushje të tyre, është një mënyrë tjetër për ti bërë ato të duken shumë keq. Nëse keni problem me përzgjedhjen e nuancës së duhur, provoni duke përdorur dy tone të ndryshme për të plotësuar vetullat tuaja. Nëse jeni flokëkuqe, përdorni një laps ngjyrë gështenje për ti dhuruar vetullave një dimension sa më natyral.

Untitled-6

 

10. Nuk jeni duke përshtatur vetullat e juaja. Ky është një nga hapat më të rëndësishëm në krijimin e harqeve me dukje natyrore. Një mënyrë e thjeshtë për të mbushur vetullat e juaja është duke bërë një vijë (në kënd) nën vetullën tuaj në fillim me një laps vetulle, pastaj duke përdorur një brushë për të përhapur deri në vetullën tuaj.

Untitled-wrf6

 

11. Jeni duke përdorur një linjë për të plotësuar vetullat e juaja. Çfarëdo që bëni, mos i plotësoni vetullat me një zbritje të vetme poshtë të çfarëdo produkti, qoftë laps, pluhur, pudër apo dyll vetulle. Në vend të kësaj, dëshironi të imitoni qimet e vogla të vetullave tuaja duke përdorur lëvizje të vogla për të aplikuar lapsin në drejtim të rritjes së qimeve.

ytvgbhjknml

 

12. Vetullat e juaja duken të çrregullta. Nëse nuk kujdeseni për vetullat e juaja, atehrë ato do të duken të pakrehura. Gjëja që duhet bërë është të përdorni pomadë për vetulla, gjë që do të mundësojë përmbajtje por nuk do të lejojë që qimet e vetullave të duken si të ngrira në vend, pastaj përshkoni me fuçër në formën që dëshironi të jenë.

Untitled-1

13. Jeni duke përdorur shumë produkt. Pavarësisht nga produkti i adhuruar i vetullave, të tepruarit nuk duket mirë. Filloni të punoni në mënyrë konservative, pas të gjithash, është më lehtë të aplikohet më shumë produkt se sa të hiqet ai nga fytyra. Nëse përfundoni me mbishtresim në vetullat e juaja, vetëm merreni brushën dhe punoni mbi harqet e juaja të shpërndani formulën e tepërt./femra.net/

Untitled-5

"Vetullat janë kornizë për një dukje perfekte, harku dhe trashësia e tyre përcaktojnë madhësinë dhe harmoninë e fytyrës tuaj."

Femra.net ju propozon produktet nga Pupa: EYEBROW PLUMPING GEL, EYEBROW PENCIL dhe EYEBROW DEFINITION CREAM për vetulla të përsosura. Për më shumë informata, klikoni këtu

pupa-vetulla-persosura-kornizwe

 

 

 

 

Der Beitrag 13 arsye pse vetullat tuaja duken keq erschien zuerst auf femra.net.

loading...

Tjerat postime

Acid citrate dextrose (1) Acidet yndyrore (1) Acidi folik (2) Acidi hoalurinik (1) Acidi neuraminik (1) Aciditeti (2) Aciditeti i lukthit (1) Acidoza (1) Acidoza metabolike (1) Acidoza respiratore (1) Acne Rosacea (1) Acquired immune deficiency syndrome (1) Acromegalia (2) Acute lymphoblastic leukemia (1) Acute myeloblastic leukemia (1) Adaptimet qelizore (1) Adenoma (1) Adherenca (2) Adoleshenca (1) Adult T-cell leukemia (1) Aerobilia (1) Aftet (1) Aknet (3) Aktina (2) Akulli (2) Akupunktura (2) Alergjia (6) Algat blu të gjelbërta (1) Alkaloza metabolike (1) Alkooli (1) Alopecia (1) Alotipia (1) Alveolat (1) Aminosheqernat (1) Analiza e radiografisë së kraharorit (1) Analizimi i radiografisë së mushkërive (1) Anamneza (11) Ananasi (2) Anatomia (137) Anatomia e komblikut (1) Anatomia Patologjike-Patologjia (29) Andropauza (1) Anemia (6) Anemia sideropenike (1) Anesteziologjia (1) Anesteziologjia dhe Reanimacioni (1) Angina pectoris (1) Angiografia (1) Angiografia renale (1) Ankthi (3) Anoreksia (2) Antibiotiket (3) Anticoagulant (1) Antidiabetikët oralë (1) Antigen (1) Antigjeni (2) Antigjeniteti (1) Antihiperlipidemikët (1) Antihipertenzivët (1) Antioksiduesit (4) Antitrupat (1) Antritrupat (1) Aortografia (1) Apertura pelvis inferior (1) Apheresis (1) Aphersis (1) Aplastic anemia (1) Arkiva (3) Arra (4) Arrat (2) Arteriografia (1) Artritit reumatoid (3) asazha e ezofagut (1) Asciti (1) Asfiksia (2) Aspirina (3) Astma (5) Ataku kardiak (1) ATP (1) Atrofia (1) Auskultimi (1) Auskultimi i zemrës (1) Autizmi (5) Autologous (1) Autopsia (1) Avokado (5) Bajamet (3) Bakteriet (1) Bananet (5) Barku (1) Barnat (7) Barnat në shtatzëni (1) Bazofilet (2) Bebet (1) Bebëzat (1) Belbëzimi (1) Beta-bllokatorët (1) Biokimi (38) Biokimia klinike (4) Biokimia Mjekësore (1) Biologji (15) Bishtajat (1) Bizelja (3) Blood (3) Blood component (1) Bollguri (1) Boronica (5) Boronicat (2) Borziloku (2) Botulizmi (1) Bradikinina (1) Brenga (1) Brokoli (9) Bronhografia (1) Buffy coat (1) Bustina (1) Buzeqeshja (1) Çaji i gjelbërt (1) Çaji i zi (1) Çajrat (2) Campylobacter jejuni (1) Caput Medusae (1) Cefalgjitë (1) Celulari (1) Celuliti (2) Chronic lymphoblastic leukemia (1) Chronic myeloblastic leukemia (1) Cikli i Krebsit (1) Cikli menstrual (4) Cikli qelizor (1) Ciklizina (1) Cirroza (1) Cirroza alkoolike (1) Cirroza biliare (1) Cirroza e mëlçisë (2) Cirroza kardiake (1) Cirroza metabolike (1) Cirroza posthepatike (1) Cistat (1) Cistografia (1) Cistoureterografia (1) Citrate phosphate dextrose (1) Çokollata e zezë (1) Colitis acuta (1) Columna vertebralis (1) Çrregullimet Skizoafektive (1) Çrregullimi depresiv madhor (1) Dafina (1) Dalja e dhëmbëve (1) Dardha (1) Dëgjimi (1) Dehidrimi (1) Deksametazoni (1) Demenca (1) Depresioni (12) Depresioni psikotik (1) Depresionin postpsikotik (1) Dermatologjia (6) Dermatology (1) Dhembet (7) Dhëmbët (2) Dhimbja (4) Dhimbja e fytit (1) Dhimbja e gjoksit (1) Dhjami (1) Diabeti (11) Diagnoza (8) Diagnoza diferenciale (1) Dializa (1) Diarra virale (1) Diarrea (5) Diarrea e udhëtarëve (1) Dielli (3) Dieta (17) Difuzioni (3) Difuzioni i gazrave (1) Difuzioni i lehtesuar (2) Difuzioni i thjeshte (2) Difuzioni pasiv (1) Digjestioni (1) Dioksidi i karbonit (1) Diplegjia (1) Distribuimi apo shperndarja e barnave (1) Diuretikët tiazidik (1) Dizenteria Bacilare (1) Djathi (3) Djersitja (2) Domatet (4) Domeni specifik (1) Dosja e pacientit (1) Dredheza (2) Dridhja e duarve (1) Drithërat (1) Droga (1) Drogat (1) Duedenografia hipotonike (1) Duhani (15) Eberthella typhi (1) Ebola (4) Ecja (2) Eczema herpeticum (1) Edema e mushkërive (1) Efektet anësore (1) Ego (1) Egzocitoza (1) Ekuilibri (1) Ekzaminime (4) Ekzaminimi Kardiovaskular (1) Ekzaminimi me radioizotope (1) Ekzaminimi neurologjik (2) Ekzaminimi neurologjik i nervave kranial (1) Ekzaminimi pediatrik (1) Elektrokardiograme (5) Eliminimi i barnave (1) Embolia (1) Embriologji (1) Emfizema mediastinale (1) Encephalitis (1) Enderrat (1) Endocitoza (1) Endokrinologjia (6) Endoskopia (1) Enët e gjakut (2) English Medical (68) Enteritis (1) Enzimet (2) Eozinofilet (1) Epidemiologji (20) Epidemiologjia (1) Epidemiologjia e Koleres (1) Epilepsia (6) Epiteli (1) Epiteli boshtor (1) Epiteli ciliar (1) Epiteli i shtresuar (1) Epiteli kubik (1) Epiteli oral (1) Epiteli pseudoshtresor (1) Epitopi (1) Era e gojes (3) Erizipela (1) Eshterat (1) Eshtrat e gjymtyrës së sipërme (1) Eshtrat e kokës (1) Eshtrat e kraharorit (1) Ethet e buzeve (1) Ethet hemorragjike (1) Ethet hemorragjike Denge (1) Ethet hemorragjike Junin (1) Ethet hemorragjike Krime Kongo (1) Ethet hemorragjike Machupo (1) Ethet hemorragjike me sindrom renal (1) Ethet hemorragjike virale (1) Etiologjia (6) Eukariotët (1) Fagocitet (1) Fagocitoza (3) Faktoret e kancerogjenezës (1) Familja (1) Fara e zezë (1) Farat e lulediellit (1) Farmakogjenetika (1) Farmakokinetika (1) Farmakologjia (12) Farmakologjia Klinike (14) Farmakoterapia (1) Fasulja (3) Feferonat (1) Fëmija (4) Femrat (7) Fermentimi (1) Fertiliteti (2) Fertiliteti mashkullor (1) Fetusi (2) Fibrilacioni atrial (2) Fibrilacioni ventrikular (1) Fibroza (1) Fiku (1) Filma rentgen (2) Filtrimi (1) Fistulografia (1) Fiziologji Patologjike (8) Fiziologjia e njeriut (59) Flateri atrial (1) Floket (6) Flokët (1) Foramen infrapiriforme (1) Fosfori (1) Foshnja (2) Fraktura (1) Fraktura kraniale (1) Frekuenca e pulsit (1) Fremitus tactile (1) Frika (2) Fruktoza (1) Frustracioni (1) Frutat (4) Fruthi (6) Fryerja e barkut (1) Frymëmarrja (3) Ftoi (2) Fyti (1) Fytyra (5) Galaktoza (1) Galaktozamina (1) Galaktozemia (1) Galeria Mjekesore (3) Gastroduedenografia (1) Gastroenteritis acuta (1) Gastroenterologjia (1) Gërhitja (1) Geriatria (1) Gihti (1) Gjakderdhja (1) Gjaku (6) Gjëndrrat (1) Gjenetika Humane (18) Gjinekologjia (18) Gjiri (3) Gjuha (1) Gjuha gjeografike (1) Gjumi (15) Glikokalisi (1) Glikoliza (1) Glositi migrues (1) Glukoza (2) Glukozamina (1) Gluteni (1) Goditja nga dielli (1) Goja (1) Granuloma e kërthizës (2) Gripi (3) Grup interaktiv në Facebook (1) Grupet e gjakut (2) Guret ne veshka (1) Hapteni (1) Harresa (1) Heksozaminat (1) Helmimet ushqimore (1) Hemangioma (1) Hemangioma e kapakut të sipërm të syrit (1) Hematologjia (2) Hemiplegjia (2) Hemofilia (1) Hemoroidet (1) Hemorragjia cerebrale (1) Hemorragjia intrakraniale (1) Hemorragjia nga goja (1) Hepatitet (1) Hepatitet Virale (2) Hepatiti (4) Hepatiti A (8) Hepatiti C (1) Hepatiti E (1) Heqja e peshës (1) Heroina (1) Herpes Zoster (2) Herpesi labial (2) Hidratimi (1) Hidrokortizoni (1) Higjena (7) Higjiena e ushqimit (1) Hiperbilirubinemia (1) Hiperbilirubinemia fiziologjike (1) Hiperkalemia (1) Hiperlipidemia (1) Hiperplazia (1) Hipertensioni (9) Hipertensioni portal (1) Hipertermia (1) Hipertrofia (1) hipervitaminoza (1) Hipofiza (1) Hipokalemia (1) Hipotensioni (1) Hipovitaminoza (1) Histamina (1) Histeria (2) Histero-salpingografia (1) Histologjia e Njeriut (1) Histologjia-Preparatet (8) Hithrat (2) Holoenzima (1) Homeostaza (1) Hormonet (1) Hormonet e stresit (1) Hudhra (7) Hulumtime (1) Humbja e peshes (16) Hurmat (1) Hydrocephalus (1) I posalinduri (3) Ibuprofeni (1) Idiotipia (1) Ikteri hepatik (1) imazhe radiologjike (1) Imuniteti (3) Imuniteti humoral (2) Imuniteti i fituar (1) Imuniteti i lindur (1) Imuniteti jospecifik (1) Imuniteti qelizor (2) Imuniteti specifik (2) Imunogjenetika (1) Imunogjeniteti (1) Imunoglobulinat (1) Imunologjia (39) Indi dhjamor (2) Indi lidhor (1) Indi lidhor fijengjeshur (1) Indi lidhor fijeshkrifet (1) Indi limfoid (2) Indi muskulor (2) Indi nervor (1) Infarkti (4) Infeksionet (3) Infeksionet pulmonare (1) Infeksioni urinar (2) Infertiliteti (1) Influenca (1) Informatika Mjekësore (4) Ingjestioni (1) Inkubacioni (1) Insektet (1) Insomnia (1) Inspeksioni (3) Insulina (1) Irigografia (1) Izotipia (1) Japanese encephalitis (1) Jeta artificiale (1) Jodi (2) John Hopkins (1) Jonet e Kaliumit (1) Kaça (1) Kafazi i kraharorit (1) Kafeja (10) Kajsia (1) Kakao (1) Kalciumi (2) Kalikreina (1) Kaliumi (7) Kamomili (2) Kanabisi (1) Kanceri (39) Kanceri i gjirit (9) Kanceri i lekures (1) Kanceri i pankreasit (1) Kanceri i qafës së mitrës (1) Kandidiaza orale (1) Kanella (2) Kapjet e Leopoldit (1) Karbohidratet (1) Kardiokirurgjia (1) Kardiologjia (5) Kariesi (2) Karota (4) Karrigia (1) Kemotaksa (2) Kerca e hijalines (1) Kerca elastike (1) Kërpudhat (2) Kërthiza (1) Keshilla (55) Kikiriku (3) Kimioterapia (1) Kirurgjia (2) Kivi (5) Klinika (3) Klonimi (1) Klori (1) Koagulimi i gjakut (1) Kockat (2) Koenzimat (1) Kokaina (2) Kokoshkat (1) Kolangiografia intravenoze (1) Kolangiografia postoperatore ose operatore (1) Kolangiografia transhepatike perkutane (1) Kolangiopankreatografia endoskopike retrograde (1) Kolecistografia orale (1) Kolera (13) Kolesteroli (5) Kolli (1) Kombliku (1) Komplementi (3) Komplikimet (2) Komplikimet e Kolerës (1) Komunikimi (1) Koncentrimi (1) Kondroitin sulfati (1) Konflikti primar (1) Kontraceptivët (1) Kontraceptivët oralë (1) Kontraksioni i muskujve (2) Kontrasti (1) Konverzioni (1) Kopra (1) Kordoni umbilikal (1) Kortikosteroidet (1) Kortizoni (1) Kosi (5) Krimbi (1) Kripa (4) Kualiteti i lëkurës (1) Kuize (11) Kujtesa (7) Kumbulla (4) Kungulli (1) Kuriozitete (1) Lajme (134) Lajthia (1) Lakra (1) Laktoza (2) Latanti (2) Lekura (5) Lëkura (1) Lemza (4) Lëngu i thanave (1) Leukemia (1) Leukoplakia (1) Leukoplakia orale (1) Leukoza (1) Lëvizjet (1) Lidhja neuromuskulare (1) Ligjerata (2) Limfocitet (1) Limoni (11) Lindja (1) Lipotimia (1) Lizozomet (1) Lodhja (6) Lodhja pranverore (1) Lukthi (3) Luleshtrydhe (1) Lumturia (1) Lupus Erythematosus (1) Lupusi (1) Lymph (1) Lythat (1) Magnezi (1) Majdanozi (4) Makroelementet (2) Makrofagët (1) Mamografia (2) Manaferra (2) Mandarina (2) Manovrat e Leopoldit (1) Marijuana (3) Martesa (1) Masat antropometrike (1) Maska (8) Mastiti (1) Mastocitet (1) Masturbimi (3) Matja e shytpjes së gjakut (1) Mediatorët (1) Medulla spinale (1) Megaureteri (1) Mejoza (3) Meklozina (1) Mëlçia (2) Membrana qelizore (1) Memory (1) Mengjesi (1) Meningjiti (1) Menopauza (2) Menstruacionet (1) MERS (1) Mësime mjekësore (2) Metabolizmi (3) Metaplazia (1) Midhjet (1) Migrena (7) Migrena me aurë (1) Migrena pa aurë (1) Mikrobet (2) Mikrobiologji (23) Mikrobiologjia (6) Mikrobiologjia fiziologjike (1) Mikrobiologjia genetike (1) Mikroelementet (2) Miofibrili (1) Miologjia (8) Miozina (2) Mitoza (4) Mitra (2) Mjalta (7) Mjedrat (2) Mjekesi Familjare (1) Mjekesi interne (7) Mjekësi interne (22) Mjekësi sociale (2) Mjekësia Urgjente (1) Mjekët (1) Mjekimi (6) Mjekra (2) Molla (9) Monocitet (1) Monoplegjia (2) Monosaharidet (1) Morbus Basedow (2) Morbus Crohn (1) Morbus Graves (1) Mosha e kockave (1) Mosha e mesme (1) Mosha gestative (1) Mosha parashkollore (1) Mosha shkollore (1) Moti (1) Motoneuronet (1) Motoneuroni periferik (1) Motoneuroni qëndror (1) Multivitaminat (1) Mungesa e hekurit (2) Muscle (1) Mushkëritë (5) Mushkonjat (2) Mushmolla (1) Muskujt (14) Muskujt e lëmuar (1) Muskujt kardiak (1) Muskujt skeletik (4) Muskulatura e Lëmuar (1) Muskulatura e Zemrës (1) Muskulatura skeletike (2) Myasthenia Gravis (9) Mycoplasma (1) Nafta (1) Nativi i abdomenit (1) Natriumi (3) Nauzea (1) Ndarja qelizore (2) Ndihma e parë (3) NDIHMA URGJENTE MJEKSORE (1) Ndotja e ajrit (2) Nefrologjia (4) Nefropatia diabetike (1) Nekroza (1) Nekroza yndyrore (1) Neonatologjia (5) Neoplazma (1) Neostigmina (1) Nervat e kokes (3) Nervat kranial (1) Nervi motor (1) Nervoza (1) Neuralgjia (1) Neuralgjia glossofaringeale (1) Neuralgjia Trigemale (1) Neurastenija (5) Neurofibromatoza (1) Neurologji (48) Neurologji me Neuropsikiatri (73) Neuroradiologjia (1) Neuroza (9) Neuroza hipohondrike (1) Neuroza histerike (3) Neutrofilet (1) Ngacmimi refleksiv (1) Ngacmueshmëria (1) Nitroglicerina (1) Njeriu (1) Nuhatja (1) Nyjet (1) Obeziteti (4) Obstetrika (13) Oftalmologjia (4) Oksigjeni (1) Omega 3 (7) Omphalitis (1) Onkologjia (4) Optimizmi (1) Organizmi (4) Orgazma (1) Orizi (1) ORL dhe Kirurgjia e Kokës dhe e Qafës (1) Ortopedia (1) Ortoreksia nervore (1) Osmoza (3) Ossa cranii (1) Ossa membri superioris (1) Ossa thoracis (1) Osteoarthritis (1) Osteologjia (1) Otorinolaringologjia (6) Ovulacioni (1) Pagjumësia (2) Palca e kuqe (1) Palpacioni (1) Pamje klinike (18) Paniku (1) Pankreasi (1) Panxhari (1) Papa testi (2) Papaja (1) Paracetamoli (6) Paraliza (1) Paralizat (1) Paralysis (1) Parandalimi (2) Paraplegjia (2) Parazitologji (4) Parazitologjia (1) Pasazha e zorrëve të holla (1) Pasqyra klinike (5) Patatja (1) Patogjeneza (5) Patogjenza (1) Patologjia (1) Pediatria (137) Pediatrics (1) Pemphigus vegetans (1) Përballja me kancerin (4) Perimet (3) Perimet jeshile (1) Perimetri i kokës (1) Periudha embrionale (2) Periudha fetale (2) Periudha neonatale (1) Periudha postnatale (1) Periudha prenatale (2) Perkusioni (2) Pesha trupore (2) Peshku (3) Pesticidet (1) pH (1) Pielografia retrograde (1) Pijet (8) Pijet energjike (1) Pikat e auskultimit (1) Piperi i zi (1) Piridostigmina (1) Pjepri (1) Pjeshka (1) Placenta (1) Plakja (4) Plazma e gjakut (1) Pneumonia (3) Pneumoperitoneumi (1) Pneumotoraksi (1) Pneumotoraksi spontan (1) Polymialgia rheumatica (1) Portokalli (3) Potenciali i aksionit (1) Potenciali i veprimit (1) Potenciali membranor (1) Prednizoloni (1) Pregnancy (1) Presioni arterial (1) Presioni i gjakut (5) Probiotikët (1) Problemet me sy (1) Problemet mendore (1) Profilaksa (1) Prognoza (2) Prokariotët (1) Proliferimi Tumoral (1) Propedeutika (1) Prostata (2) Prostoglandinet (1) Psikiatria (2) Psikologjia (3) Psikoza (3) Psikoza Maniako-Depresive (1) Psikozat endogjene (1) Psoriasis (1) Puna (2) Puna e zemrës (1) Punime shkencore (6) Pyetje (1) Pyetje dhe pergjigje (2) Pytje dhe Pergjigje (12) Qarkullimi i gjakut (2) Qeliza (8) Qelizat (1) Qelizat dhjamore (1) Qelizat e gjakut (1) Qelizat e lëkurës (1) Qelizat e syrit (1) Qelizat gjëndërore (1) Qelizat kancerogjene (1) Qelizat kockore (1) Qelizat limfatike (1) Qelizat mediatore (1) Qelizat nervore (1) Qelizat seksuale (1) Qelizat staminale (2) Qelizat tumorale (1) Qelizat vrasëse natyrale (1) Qendra per avancimin e studimeve (2) Qendra për avancimin e studimeve (1) Qepa (8) Qepa e kuqe (1) Qepa e re (1) Qershia (3) Qeshja (1) Quadriplegjia (2) Qumeshti (2) Radioaktiviteti (1) Radiografia (1) Radiografia kontrolluese (1) Radiografia krahasuese (1) Radiografia native (1) Radiografia standarde (1) Radiologjia (15) Radioskopia (1) Raste Klinike (4) Raste Klinike të ndryshme (1) Reaksionet imunologjike (1) Reaksionet kimike (1) Reaksioni i aglutinimit (1) Reaksioni i fiksimit te komplementit (1) Reaksioni imunologjik i tipit I (1) Reaksioni imunologjik i tipit II (1) Reaksioni imunologjik i tipit III (1) Reaksioni imunologjik i tipit IV (1) Reaksioni imunologjik i tipit V (1) Receta (8) Reflekset (2) Refleksi kërkimbuzor (1) Refleksi i kapjes (1) Refleksi i Moros (1) Refleksi i qëndrueshmërisë aktive (1) Refleksi i Robinsonit (2) Refleksi i thithjes (1) Refleksi natyror për ecje (1) Rehabilitation (1) Respiracioni (1) retesira izotonike (1) Reumatologjia (3) Rezistenca (1) Rezonanca magnetike (1) Riprodhimi (2) Rozmarina (1) Rrepa (1) Rritja (3) Rritja e dhëmbëve (1) Rritja e kokës (1) Rrugët e frymëmarrjes (1) Rrushi (3) Saharoza (1) Salmonella (1) Salmonella typhi (1) Salmoneloza (1) Salmoni (2) Sarkomera (1) Sauna (2) Seksi (6) Selino (1) Semiologjia (1) Sëmundja e Alzheimerit (1) Sëmundja e sheqerit (1) Sëmundjet (4) Sëmundjet e lëkurës (1) Sëmundjet e zemrës (1) Semundjet infektive (103) Sëmundjet kardiake (1) Septikemia (1) Serotonina (1) Shafrani (1) Shalqiri (1) Shega (2) Shendeti (884) Shëndeti (1) Shëndeti mendor (1) Shenja Brudzhinski (2) Shenja e Kernigut (1) Shenjat (5) Shenjat e meningjitit (2) Shenjat Meningjeale (3) Sheqeri (5) Sherebela (1) Shigellat (1) Shigelloza (9) Shikimi (1) Shoku (1) Shprehi (1) Shqisa (1) Shqisa e ekuilibrit (1) Shqisa e shijimit (1) Shqisa e shikimit (1) Shqisa e të dëgjuarit (1) Shqisa e të nuhaturit (1) Shqisa e të pamurit (1) Shqisat (2) Shtatzania (10) Shtatzënia (1) Shtylla kurrizore (1) Shtypja e gjakut (3) Simptomat (5) Sinapsa (1) Sindroma Raynaud (1) Sipërfaqja trupore (1) Sistemi gastrointestinal (1) Sistemi kardiovaskular (1) Sistemi muskulor (1) Sistemi nervor (2) Sistemi osteo-artikular (1) Sistemi respirator (5) Sitemi muskulor (1) Sjellja (2) Skara (1) Skarlatina (1) Skeleti (1) Skizofrenia (6) Skizofrenia hebefrene (1) Skizofrenia katatonike (1) Skizofrenia paranoide (1) Skizofrenia simplex (1) Soda e bukes (1) Speca të mbushur me djath (1) Sperma (2) Spermatozoidet (2) Spinaqi (4) Sporti (1) Staphylococcus aureus (1) Status Epilepticus (1) Statusi epileptik (1) Statusi neurologjik (1) Steriliteti (1) Sterilizimi (1) Stomaku (3) Stomatologjia (2) Streptokokoza (1) Stresi (11) Stresi post traumatik (1) Studime (5) Substancat narkotike (1) Sulfuri (1) Sulmi ne tru (4) Sulmi ne zemer (2) Surfaktanti (1) Surfaktanti alveolar (1) Susami (1) Syri (3) Sytë (1) Tabes Dorsalis (1) Tachicardia (1) Tahikardia sinusale (1) Teknologjia (2) Telefoni (1) Temperatura (4) Tensioni (1) Terapia (1) Teratogjeneza (1) Terminlogji Mjekesore (7) Terminology (43) Tershera (2) Tërshëra (1) Teste (14) Teste mjekësore (4) Teste nga Fiziologjia e njeriut (2) Testi i Coombs-it (1) Testi i Papanikolaut (1) Testosterone (1) Tetanusi (1) Tetralogjia Fallot (1) Tetraplegjia (1) Tetrisi (1) Thenie mjekesore (1) Thinjat (2) Thumbimet (1) Tifoja abdominale (13) Tifoja e zorrëve (13) Tjera (10) Tkurrja (2) Toksinat (2) Tomografia e kompjuterizuar (1) Tomografia konvencionale (1) Tonusi muskular (2) Trajtimi (3) Trakti urogjenital (1) Trangujt (2) Transfusion (1) Translatimi (1) Transmetimi (1) Transmisioni sinaptik (1) Transplantimi (2) Transporti aktiv (2) Transporti i CO2 (1) Transporti i O2 (1) Traumat (1) Traumatologjia (1) Tretesira hipertonike (1) Tretesira hipotonike (1) Tretja (2) Trombocitet (1) Trombocitopenia (1) Tromboembolia (1) Tromboza (1) Troponina (1) Trupi (2) trupore (1) Truri (12) Tuberkulozi (2) Tularemia (1) Tumoret (1) Tumori (7) Uji (8) Ulçera gastrike (1) Ultrazëri (1) Uria (1) Urina (1) Urinimi (1) Urografia intravenoze (1) Urologjia (1) Urthi (1) Ushqimi (41) Ushqimi i detit (1) ushtrime mjekesi interne (8) Ushtrime nga neurologjia (4) Ushtrime nga Patologjia (1) Ushtrime nga Pediatria (1) Ushtrimet (7) Uthulla (1) Uthulla e mollës (1) Vagina (1) Vaji (2) Vaji i kokosit (1) Vaji i peshkut (1) Vaji i ullirit (5) Vaksinat (3) Variçella (1) Vdekja (5) Venat (1) Venat varikoze (4) Veshët (1) Veshi (1) Veshka policistike (1) Veshkat (3) Vetmia (3) Vetullat (1) Vezet (4) Vezoret (1) Vibrio Cholerae (1) Vibrio parahemoliticus (1) Video (6) Video shkencore (15) Viral infection (1) Virus (1) Viruset (2) Virusi HIV (1) Virusologjia (2) Vitamina A (1) Vitamina C (5) Vitamina D (7) Vitamina E (2) Vitamina K (1) Vitaminat (14) Vjellja (2) Xhemi (1) Xhenxhefili (2) Yersinia enterocolitica (1) Yndyrat (1) Zbulime (23) Zemra (14) Zjarri i natës (1) Zorra e trashë (1)

Postimet sipas alfabetit